przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Mieszkańcy SM "Hutnik" pytają
08-03-2018, 17:14:18 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 89 czytań · Drukuj
Ostrowiec ŚwiętokrzyskiOd października Spółdzielnia Mieszkaniowa "Hutnik" jest w restrukturyzacji. Sąd Gospodarczy w Kielcach powołał zarządcę masy sanacyjnej, którego zadaniem była ocena sytuacji finansowej i tego, jakie są szanse na spłatę zobowiązań. Sytuacja w Spółdzielni Mieszkaniowej "Hutnik" wydaje się ustabilizowana. Jednak mieszkańcy nadal nie są spokojni o swoją przyszłość i niewiele wiedzą, jaki czeka los ich mieszkania.
Mieszkańcy pytają

Temat sytuacji w SM "Hutnik" poruszany był na zebraniu Rady Osiedla "Złota Jesień".
- Chciałem zapytać, czy odbyły się sprawy sądowe i jak to będzie w dalszej perspektywie? Czy doszło do porozumienia z wierzycielami odnośnie uregulowania długu? Chcielibyśmy wiedzieć, jakie kroki poczyniła spółdzielnia i komisarz? Nie wiemy nic. Dług wisi tak ogromny, a my zostaliśmy postawieni przed faktem. Nikt nic nam nie wyjaśnia, co będzie dalej, nikt nas się informuje - mówił podczas zebrania Rady Osiedla Złota Jesień Wiesław Winiarski.
Prezes odpowiada
- Zarządca masy upadłościowej złożył materiały do Sądu Gospodarczego w Kielcach. Ten oceni możliwości spłaty zobowiązań spółdzielni w stosunku do syndyka upadłości huty, spółek miejskich, wierzycieli. Liczymy, że nastąpi to w drugim kwartale bieżącego roku. Następnie będą spotkania sądu z wierzycielami spółdzielni, głosowanie nad układem, za jego przyjęciem lub nie- wyjaśniał prezes SM "Hutnik" Marek Zborowski i dodał, że w przypadku przyjęcia układu jego realizacja zakładana jest na osiem lat. W przypadku odrzucenia propozycji przez wierzycieli kolejnym rozwiązaniem jest ogłoszenie upadłości spółdzielni.
SM "Hutnik" ma ponad 18 mln złotych długu. Spółdzielnia jest winna pieniądze między innymi spółce MEC- 4 mln złotych i Miejskim Wodociągom- 1 mln złotych.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.