przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
W ZDK nie tylko kino
12-03-2018, 23:38:01 · Newsy · 0 komentarzy · 64 czytań · Drukuj
NewsyPo zakończeniu rewitalizacji Ostrowca zasadniczo zmieni się funkcja i aranżacja budynku Kina Etiuda. W tym charakterystycznym obiekcie będzie zlokalizowane Centrum Tradycji Hutnictwa.
Jednym z ważniejszych zadań, realizowanym w ramach projektu "Rewitalizacja Ostrowca", będzie modernizacja obiektów kultury, czyli przebudowa budynku Kina Etiuda oraz adaptacja pomieszczeń na Centrum Tradycji Hutnictwa. Powstanie część kinowo- teatralna oraz związane z ekspozycjami i wystawami Centrum Tradycji Hutnictwa.
W części obiektu przeznaczonej na Centrum Tradycji Hutnictwa wykonane zostaną prace adaptacyjne w kierunku dostosowania go do wykorzystania nowoczesnych środków audio-wizualnych, mogących służyć jako unikatowe miejsce na terenie regionu świętokrzyskiego, a ukazujące ścieżkę przemian cywilizacji w produkcji i zastosowaniu żelaza.
Centrum Tradycji Hutnictwa zostanie zlokalizowane na trzech kondygnacjach, przy czym na dwóch piętrach będą ekspozycje, natomiast trzecie zostanie zaadaptowane na potrzeby zajęć edukacyjnych, lekcji oraz warsztatów dla dzieci i młodzieży prowadzonych w obrębie historii huty. Proponowane zajęcia będą z zakresu historii, geografii, chemii i fizyki. Na trzecim piętrze zaplanowano również miejsce na wystawy czasowe, a także salę konferencyjno-szkoleniową.
Obecnie trwają prace nad opracowaniem ścieżki zwiedzania, planując jej poszczególne etapy. Zaprojektowano 16 głównych działów, każdy przedstawia historię hutnictwa, począwszy od starożytności i skończywszy na teraźniejszości.
Realizacja prac budowlanych w ramach projektu zakończy się w 2021 roku.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.