przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Gmina Bodzechów inwestuje
12-03-2018, 23:56:24 · Powiat ostrowiecki · 0 komentarzy · 92 czytań · Drukuj
Gmina Bodzechów inwestujeRok 2018 upłynie w gminie Bodzechów pod znakiem kilku ważnych inwestycji. Samorząd zamierza inwestować w poprawę infrastruktury, w ekologię, ale i w miejsca, gdzie mieszkańcy spędzą miło i bezpiecznie czas.

Ekologiczna gmina
Gmina ogłosiła przetarg na budowę kanalizacji w miejscowościach Przyborów i Wólka Bodzechowska, w ramach już trzeciej edycji projektu " Uporządkowanie gospodarki wodno- ściekowej w aglomeracji Ostrowiec Świętokrzyski". Na realizację tej ważnej inwestycji samorząd otrzymał 85 procent dofinansowania z Funduszu Spójności.
- Docelowo wybudowanych zostanie ponad 10 kilometrów rurociągów grawitacyjnych i tłocznych w Wólce Bodzechowskiej i Przyborowiu. Dodatkowo powstaną trzy przepompownie ścieków. W ramach zadania zmodernizowane zostaną ponadto trzy przepompownie sieciowe w Bodzechowie i Denkówku- wylicza wójt Jerzy Murzyn.
Do sieci kanalizacyjnej w tej części gminy Bodzechów zostanie podłączonych około 750 mieszkańców. Inwestycja ma kosztować 10 mln złotych.

Świetlice integrują mieszkańców
Kolejne zadanie, jakie szykuje na rok bieżący gmina Bodzechów, to przebudowa budynku na "Dom Ludowy" w miejscowości Mirkowice.
- Lada dzień ogłosimy przetarg. Inwestycja będzie realizowana ze środków PROW, a planowany koszt zadania to 170 tysięcy złotych- wylicza wójt gminy Bodzechów.
W Mirkowicach zaplanowana została przebudowa istniejącego budynku, w którym będzie zlokalizowany "Dom Ludowy". Obiekt będzie poddany termomodernizacji, zostanie dostoswany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Będzie też uporządkowany teren wokół. W ramach inwestycji zostanie wykonana instalacja fotowoltaiczna. W "Domy Ludowym" znajdzie swoją siedzibę Gminne Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Gminie Bodzechów.
W tym roku powstanie również świetlica wiejska w Goździelinie. Firma, która wygrała przetarg już przejęła teren budowy. W planach jest wykonanie projektu technicznego dla kolejnej świetlicy, tym razem z myślą o mieszkańcach Wólki Bodzechowskiej i Przyborowia.
- Budowanie świetlic czy adaptacja starych budynków pod potrzeby lokalnych społeczności to bardzo dobry kierunek. Cieszę się bardzo, że tworzą się grupy aktywnych mieszkańców i zauważamy, że miejsca do spędzania wolnego czasu, do spotkania się są bardzo potrzebne. Tam, gdzie nie ma szkół, remiz, gmina inwestuje w świetlice- skwitował wójt Jerzy Murzyn.

G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.