przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
MPRD wkracza na ostrowieckie ulice
11-04-2018, 12:20:31 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 60 czytań · Drukuj
MPRD wkracza na ostrowieckie ulice

Rozpoczął się sezon remontowo - inwestycyjny na ostrowieckich ulicach. Większość zaplanowanych prac wykona spółka MPRD.
W ubiegłym roku wyremontowanych zostało około 6 km dróg gminnych. Jak podkreśla prezydent, zakres prac, ale i cena były bardzo różnorodne.
- Przypomnę, że zrealizowaliśmy pierwszy etap przebudowy ulicy Rzeczki. Inwestycja kosztowała 7 milionów 100 tysięcy złotych. Zrobiony był też remont ulicy Sportowej, co kosztowało 130 tysięcy złotych. Warto dodać, że pieniądze na to zadanie mieliśmy dzięki temu, że wcześniej zostały spłacone kredyty. Po prostu zaoszczędziliśmy na odsetkach- powiedział Jarosław Górczyński.
W rozpoczynającym się sezonie prac na drogach gminnych do remontu zaplanowano kilkanaście szlaków. Na pewno będzie kontynuowana przebudowa ulicy Rzeczki, w planach są boczne od Kolonii Robotniczej, Leśnej oraz odcinek Przeczkowej.
Prezydent nie ukrywa, że liczy, że wiele z tych zadań wykona Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, bowiem zmieniają się nie tylko jakość i technologia wykonywania prac, ale i ich zakres. Spółka może na przykład układać ścieżki rowerowe dla rowerzystów.
- To, że miasto jest właścicielem firmy MPRD, to bardzo dobrze, ponieważ mamy wpływ na cenę. Miasto jest zabezpieczone pod kontem remontów. Mam nadzieję, że będzie firmę MPRD widać na wielu naszych placach i ulicach- dodał włodarz Ostrowca. 
Prezes spółki Mirosław Sławek zaznacza, że MPRD jest przygotowane do prowadzenia robót na kilku frontach. Ma doskonale wyposażony park maszynowy, samodzielnie może wykonywać masę asfaltową, nawet 400 ton dziennie. To sprawia, że miejska firma jest konkurencyjna dla innych. Jednak spółka, podobnie jak inne z branży drogowej, boryka się z brakiem kierowców i operatorów. Należy się też spodziewać, że będą wyższe koszty za usługę.
- Jest rynek pracownika. Jeżeli ktoś decyduje się pracować, to za  konkretną kwotę. Dlatego podpisałem od kwietnia podwyżki wszystkim, by nie uciekali do innych firm. Ceny materiałów też są wyższe, niż rok temu. Kruszywa kopalnie sprzedają po 40 złotych, a w ubiegłym roku kosztowały 20 złotych. Nie ma możliwości wykonywania robót po starych cenach, bo wszystko drożeje- stwierdza prezes Sławek.
G. Soboń

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Weather Underground PWS IOSTROWI4
Pod Patronatem WiadomościPowered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.