przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Kim jest Julia Tłuczkiewicz?
12-05-2018, 15:31:37 · Newsy · 0 komentarzy · 416 czytań · Drukuj
Kim jest Julia Tłuczkiewicz?

Rozmawiamy z Julią Tłuczkiewicz oraz z jej rodzicami.

Od czego zaczęła się przygoda Julci ze śpiewaniem?
- Jula swoją aktywność artystyczną  rozpoczęła w wieku 5 lat. Pani z przedszkola, do którego uczęszczała, zauważyła, że bardzo ładnie śpiewa i ma nietypowy głos. Wysłała ją na  międzyprzedszkolny konkurs ,,Złoty Mikrofon'' i tam jako najmłodsza uczestniczka zdobyła wszystkie możliwe nagrody. I tak właśnie się zaczęła przygoda Julci ze śpiewaniem....

Na jakie zajęcia pozaszkolne uczęszcza Julka?
- Od 5 lat  uczęszcza na zajęcia do Ryszarda Góry- do Ogniska  Pracy Pozaszkolnej. Od dwóch lat zawozimy ją regularnie do Warszawy, gdzie w Studio Doskonalenia Głosu  ,,Voice an More" uczęszcza do klasy pani Ani Stokalskiej.

Julia nie tylko  śpiewa, ale również  uczy się grać na skrzypcach  w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Św. w III klasie pani Magdaleny Pałgan. Tam też gra w Zespole Skrzypcowym prowadzonym również przez tę nauczycielkę.
- Pani Madzia jest wspaniałym nauczycielem. Jest miła, cierpliwa, ale  również bardzo, bardzo wymagająca. Zawsze wie, jak motywować dzieci do pracy...- mówi Jula.

W Państwowej Szkole Muzycznej Julia  również śpiewa w  Chórze  Świętokrzyskie Bemolki.
- My tam nie tylko śpiewamy- jesteśmy jedną wielką rodziną, na  próbach  zawsze jest bardzo wesoło!- wtrąca Julia.

Czy śpiew i muzyka to jedyne pasje córki? 
- Oprócz zainteresowań muzycznych  ma ogromną pasję, którą jest gimnastyka  akrobatyczna.

Od dwóch lat  ćwiczy w klubie " Black and White" w  grupie zawodniczej pani Asi Kępy.
- Zdarza się, że Jula nawet do ubikacji chodzi na rękach...-z uśmiechem mówi  mama Julii.
- Jula nie jest zwyczajną dziewczynką...ma bardzo dużo zainteresowań i pasji. Jej kolejną mocną stroną jest szkicowanie i malowanie farbami. Jej prace często zostawały nagradzane w różnych konkursach. Często kiedy wracamy późno po festiwalu, Jula zamiast położyć się spać, wyciąga farby i  maluje - mówi tata Julii.
- Julka również uwielbia sport. Jeździ na rolkach, rowerze, wavobardzie, łyżwach, a także pływa.

Co ze szkołą? Czy tak dużo zajęć i występów nie koliduje z nauką?
- Córka chodzi do PSP nr 4 w Ostrowcu i tam również uczęszcza na szkolny chór oraz SKS. Bardzo chętnie bierze udział w akademiach i przedstawieniach. Często reprezentuje szkołę na wielu konkursach. Jest obecną stypendystką Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego za wysokie wyniki w nauce.

To niesamowite, jak 14-letnia dziewczynka jest w stanie temu wszystkiemu podołać...
- Jula nigdy się nie poddaje, jest bardzo  pracowita, zawsze stawia sobie wysoką poprzeczkę. Jest uparta i dąży do celu. Jednak wbrew pozorom to bardzo wrażliwa dziewczynka. Zawsze chętnie pomaga innym.

Jakie do tej pory miała największe osiągnięcia?
- Julia, jak na swój wiek, ma  dużo osiągnięć. Taki chyba największy sukces i przeżycie dla niej i dla nas, to udział w "Małych Gigantach" w  TVN w 2017.  Na castingach Jula śpiewała, grała na skrzypcach oraz pokazywała elementy gimnastyki.
- Była to dla mnie wspaniała przygoda, poznałam wielu wspaniałych ludzi, będę to wspominać do końca życia-mówi dla Wiadomości Świętokrzyskich Jula.Z ostatnich ważniejszych osiągnięć to Festiwal w Krakowie "Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka". Jest to bardzo duży festiwal, poprzedzony eliminacjami w wielu miastach w Polsce. W jury zasiadało aż 9 osób. Nie tylko udało mi się dojść do finału, ale zajęłam tam II miejsce i otrzymałam nagrodę specjalną -  1000 zł na nagranie piosenki,  nad którą obecnie pracuję - opowiada dumna Julia.  Płytę będzie można kupić  na  stronie  Tęczowych Piosenek. Niebawem  będzie również transmisja z Festiwalu na antenie TVP 3 -zapraszam do oglądania - mówi Jula. Ostatnio również otrzymałam nagrodę specjalną na  Ogólnopolskim Festiwalu  Piosenki z Czarnego Krążka. Z ust bardzo znanych jurorów popłynęły do mnie bardzo  pozytywne słowa  na temat mojego wokalu i osobowości, co dodało mi jeszcze więcej motywacji do dalszej pracy- kontynuuje nasza Gwiazda.

Jula  reprezentuje Ostrowiec na scenach festiwali ogólnopolskich, jak i międzynarodowych. 
- Ostatnio wyśpiewałam wyróżnienie w Międzynarodowym 3-dniowym Festiwalu w Białymstoku -  bardzo się cieszę, ponieważ  festiwal był kilkuetapowy, nagrodę wręczał mi sam Michał Wiśniewski i było mi bardzo miło.Najważniejsze moje osiągnięcia to: I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu w Nowej Dębie "Śpiewamy przeboje naszych rodziców", I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu w Głownie "Piosenki Anny Jantar", I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu w Opocznie "Złoty mikrofon", I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu w Kłocku "Festiwal Pieśni Patriotycznych", I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu w Radomiu "Śpiewajmy razem", II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu w Rzeszowie "Na skrzydłach muzyki", II miejsce na Ogólnopolskim Festiwali  w Zamościu "Koziołek", I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu w Kraśniku "Pieśni Maryjne", I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu  w Grójcu "Złota nutka" - gdzie zostałam zaproszona na występ  na  Grójeckiej scenie podczas ich wielkiego święta ,,Kwitnących Jabłoni''. Należy dodać, że na scenie wystąpią  również wielkie gwiazdy takie jak: Aleksandra Szwed, Lady Pank, Sławomir, Izabela Trojanowska i Pectus.  A ja obok nich. Jest mi bardzo, bardzo miło i dziękuję Grójeckiemu Domowi Kultury za zaproszenie! 

To jedne z nielicznych festiwali.
- Ostatnio  również zajęłam I miejsce na  konkursie "Fuzja Sztuk". zorganizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną w Ostrowcu. Baaaardzo się cieszę i dziękuję mojej nauczycielce Magdalenie Pałgan za przygotowanie - mówi Jula.

Julio, czy Ty to naprawdę lubisz? Tego jest ogrom...
- Kocham jeździć na festiwale, ponieważ poznaję tam dużo wspaniałych ludzi, którzy są podobni do mnie i mnie rozumieją. Śpiewanie, gra  na skrzypcach  oraz gimnastyka- nie wyobrażam sobie życia bez nich!
- Jula  jest tak zorganizowana, że mimo wielu obowiązków zawsze ma czas na to, aby spotkać  się z przyjaciółmi- dodają rodzice. - My jako rodzice wspieramy Julę, jak tylko możemy. Jest to często rezygnacja z naszych planów na rzecz Julii. Jeśli tylko jest taka możliwość- po  prezentacji Julii na danym festiwalu - idziemy zwiedzać, dzięki czemu  dziewczynki (młodsza córka zawsze  jeździ z nami) poszerzają swoją kulturę.

Jakie macie plany na najbliższe miesiące... lata?
- Jula, jak to Jula, ma wiele planów, jest w trakcie ich realizacji, jednak na razie nie będziemy ich zdradzać. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy wspierają Julę i pomagają  jej w spełnianiu swoim marzeń i pasji.

W imieniu Wiadomości Świętokrzyskich życzymy Julce sukcesów i wytrwałości w dążeniu do obranych celów. Czytelnikom obiecujemy pisać o naszej ostrowieckiej wschodzącej Gwieździe.

Bardzo dziękuję za rozmowę.

Małgorzata ChrzanowskaKomentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Weather Underground PWS IOSTROWI4
Pod Patronatem Wiadomości


Polecamy

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.