Bilety na pociąg- czy opłaca się je kupować w kasach biletowych?

Bilety na pociąg- czy opłaca się je kupować w kasach biletowych?

Obecnie praktycznie każdy z nas decyduje się na to, by odbyć podróż pociągiem. Nie ukrywajmy, ale większości z nas jest to skuteczny sposób na to, by po prostu zaoszczędzić zarówno czas jak i nasze pieniądze. Bilety na pociąg mogą być nawet o połowę tańsze niż sam koszt tego, jaki będziemy musieli ponieść w przypadku tankowania samochodu. Dodatkowo podczas podróży pociągiem nie musimy także martwić się o przestoje w korkach czy także nieoczekiwane awarie, które mogą przydarzyć się nam na drodze. Warto także wspomnieć, że podróże pociągami, nawet w odniesieniu do Polskich Kolei Państwowych mają swój nieoceniony i absolutnie wyjątkowy klimat. W praktyce więc oznacza to, że są one o wiele bardziej przyjemne, a my sami nie musimy już wytężać swojej uwagi na drodze. Pojawiły się także inne możliwości, zgodnie z którymi możemy zakupić bilety PKP. Obecnie wiele osób decyduje się na nabycie ich w wersji elektronicznej, niemniej jednak niektórzy hołdują tradycyjnym zasadom, a co za tym idzie dalej kupują bilety na pociąg w kasach biletowych. Czy to rozwiązanie się jednak opłaca?

Bilety na pociąg kupowane w kasach biletowych mogą być droższe

Kupowanie biletów PKP w kasach biletowych jest chyba jednym z symboli każdego dworca. Kolejka osób, która ustawia się do niewielkiego okienka i oczekuje na zakup biletu jest jednym z najpopularniejszych widoków. Niemniej jednak warto zauważyć, że bilety na pociąg, które kupowane będą w kasach biletowych mogą być po prostu nieco droższe, niż te, które kupowane są w wersji elektronicznej. Wynika to przede wszystkim z faktu, że bilety PKP zakupione w kasie biletowej, mają do swojej ceny doliczoną także i marżę, która może, aczkolwiek nie musi być dość wysoka. Warto jednak być tego świadomym, gdyż często kupując bilet na pociąg online, możemy na nim sporo zaoszczędzić.

Bilety PKP kupowane w kasie biletowej można zgubić

Każdy z nas wie, że jeśli kupujemy bilety na pociąg w kasie biletowej, to dostajemy niewielki kwitek- świstek papieru. Jest to potwierdzenie zakupu, ale także nasz bilet, który musimy okazać do kontroli. Bardzo często zdarzało się, że taki niewielki skrawek papieru zawieruszył się w naszej kieszeni lub torbie, a my podczas kontroli rozpoczynaliśmy jego gorączkowe poszukiwania. Kontrolerzy zwykle nie mają w zwyczaju przebaczać i jeśli tylko nie uda się nam okazać ważnego biletu, wówczas być może będziemy musieli zapłacić znacznie wyższą kwotę mandatu za jego brak.

Bilety na pociąg kupowane w kasie biletowej mają swoje zalety!

Mimo wszystko, bilety PKP kupowane w kasie biletowej mają również swoje zalety. Przede wszystkim, jest to idealny sposób na nabycie biletów dla osób starszych, które nie są zaznajomione ze światem nowych technologii. Wówczas mogą oni kupić bilety PKP bez stresu i zbędnych problemów, a obsługa kas biletowych na dworcu zawsze będzie służyć im pomocą i poradą. Wobec tego, łatwo można zauważyć, że nie zawsze nowoczesne rozwiązania i elektroniczne bilety PKP mają większą wartość niż te, które kupowane są w sposób tradycyjny.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )