Chcesz zamówić catering dietetyczny, ale nie wiesz jaką dietę? Podpowiadamy!

Chcesz zamówić catering dietetyczny, ale nie wiesz jaką dietę? Podpowiadamy!

Dieta pudełkowa to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na przygotowywanie zdrowych posiłków, a chcą na poważnie „wziąć się” za siebie. Tylko czym się kierować przy wyborze diety, by zrobić to z głową? 

Jak wybrać odpowiedni rodzaj diety?

Cateringi dietetyczne oferują wiele diet np. low carb, wegańska czy zbilansowana. Można dopasować dietę do indywidualnych potrzeb i celów. Jeśli nie mamy szczególnych preferencji żywieniowych lub nie musimy eliminować żadnych produktów ze względu na jednostkę chorobową — wybór diety pudełkowej powinien być prosty. 

W innym przypadku warto zapoznać się z opisami danych diet, by sprawdzić, czy są one dostosowane do naszych wymagań. Przykładowo, osoby rezygnujące z produktów odzwierzęcych mogą zdecydować się na dietę wegańską, a osoby cierpiące na celiakie mogą wybrać dietę bezglutenową. Jeśli już wiemy, jaka dieta będzie dla nas najlepsza, wystarczy tylko wybrać catering dietetyczny. 

Czy można przetestować catering dietetyczny?

Masz wybraną dietę, ale nie wiesz jaki catering dietetyczny wybrać? Mnogość firm, oferujących usługę diety pudełkowej może wprawiać w zakłopotanie. Na szczęście powszechna jest możliwość zamawiania pakietu próbnego. Co to oznacza w praktyce? Zamawiasz wybraną dietę na jeden lub dwa dni na próbę. Dzięki temu możesz przekonać się, czy posiłki trafiają w twoje preferencje smakowe, ale nie tylko. 

Warto zwrócić uwagę jak przebiegła dostawa cateringu dietetycznego, w jaki sposób zapakowano posiłki oraz czy wszystkie założenia wybranej diety zostały spełnione. Co więcej, na etykiecie opakowania znajdziesz informację o otrzymanych daniach m.in. kaloryczność i zawartość tłuszczu, białek i węglowodanów, data przygotowania posiłku i jego gramatura, spis potencjalnych alergenów oraz w jaki sposób można spożyć danie (na zimno czy na ciepło). W Płocku wiele cateringów dietetycznych oferuje możliwość przetestowania diety, w tym primate.diet

Czym się kierować przy wyborze cateringu dietetycznego?

Szukając idealnego cateringu dietetycznego, warto zwracać uwagę na takie kwestie jak formy dostawy, ilość posiłków możliwych do zamówienia, dostępne rodzaje diet oraz ceny. Szczególną skarbnicą wiedzy są komentarze. Gdy masz upatrzony catering dietetyczny, dobrze jest sprawdzić, jak jest oceniany przez konsumentów. 

Pamiętaj, że dieta jest dla nas, a nie my dla niej. Powinna zatem być dopasowana do naszych potrzeb, trybu i stylu życia, a także nam smakować. W innym przypadku możemy być niezadowoleni z diety i szybko z niej zrezygnować. A przecież nie o to chodzi, prawda? 

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )