Co spowalnia metabolizm?

Co spowalnia metabolizm?

Im lepsza przemiana materii, tym mniej problemów z utrzymaniem zgrabnej sylwetki.

W takiej sytuacji nie powinien dziwić fakt, iż tak wiele osób szuka skutecznych sposobów na to, jak przyspieszyć metabolizm.

Warto też pamiętać o tych czynnikach, które sprawiają, iż proces przemiany materii w naszym organizmie przebiega wolniej.

Co ma negatywny wpływ na naszą sylwetkę i sprawia, że utrzymanie prawidłowej masy ciała staje się trudniejsze?

Dlaczego metabolizm zwalnia?

Wolniejsza przemiana materii może się wiązać z różnymi czynnikami. W przypadku kobiet częstym problemem okazuje się miesiączka, co ma związek z utratą sporych ilości żelaza.

A że pierwiastek ten jest nośnikiem tlenu, jego chwilowe niedobory skutkują gorszym samopoczuciem oraz ogólnym osłabieniem organizmu.

Warto zatem w porę sięgnąć po te produkty, w których żelazo pojawia się w większych ilościach.

Listę produktów zawierających żelazo znajdziesz tutaj: https://doktorfit.edu.pl/produkty-bogate-w-zelazo/

Dzięki temu utrzymamy dobrą formę nawet w trakcie okresu, dzięki czemu nasz organizm nie zacznie się bronić takimi reakcjami, jak spowolnienie procesu przemiany materii.

Bez względu na płeć, sporym zagrożeniem dla atrakcyjnej sylwetki staje się brak ruchu. Im więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej, im mniej ruchu towarzyszy nam każdego dnia, tym wolniejszy metabolizm.

Jak poprawić metabolizm?

Urządzać sobie krótkie przerwy w pracy i wykonywać kilka prostych ćwiczeń, windę zastąpić schodami, a w wolnych chwilach starać się korzystać ze spacerów.

Wolniejszy metabolizm może się też wiązać z brakiem odpowiedniej ilości snu oraz z tym, iż starając się odzyskać atrakcyjną sylwetkę, zaczynamy mniej jeść.

Gdy jemy zbyt mało, nasz organizm automatycznie zaczyna się chronić przed głodem. W jaki sposób?

Spowalniając proces przemiany materii. Taka reakcja organizmu to jedna z głównych przyczyn słynnego efekty jo-jo, z którym tak często muszą się borykać osoby po głodówkach lub innych, radykalnych dietach odchudzających.

Nieregularne posiłki, wypijanie zbyt małej ilości płynów oraz sięganie po silnie przetworzoną żywność – oto kolejne błędy, których skutkiem jest spowolnienie przemiany materii, a tym samym początek problemów z utrzymaniem zgrabnej sylwetki i prawidłowej masy ciała.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )