Czy botaniczna papeteria ślubna nadal jest w modzie?

Czy botaniczna papeteria ślubna nadal jest w modzie?

Są takie trendy, które nigdy nie wychodzą z mody – koronka w sukniach ślubnych, rosół na weselu, muślinowe welony. Wśród papeterii ślubnej w modzie już od lat są to wzory botaniczne – kwiaty, liście, drzewa. Czy przy wyborze papeterii na nasz ślub dalej warto wybierać motywy roślinne?

Czym jest papeteria botaniczna?

Papeterią botaniczną nazywamy zaproszenia, winietki i inne ozdoby ślubne, które zawierają motyw roślinny: kwiaty, liście, gałęzie. Ten rodzaj wzorów zachwyca swoją estetyką, ale przede wszystkim kolorami. Taka papeteria  jest bardzo uniwersalna i pasuje praktycznie do każdego stylu. Dlatego właśnie jest tak popularna i chętnie wybierana przez pary młode.

Papeteria z motywami roślinnymi jest ponadczasowa

Chociaż w branży ślubnej, tak jak w każdej innej, różne style i mody przychodzą i odchodzą, to papeteria botaniczna chyba nigdy nie przestanie być na topie. Dzięki niej mamy pewność, że nasze zaproszenia i winietki na ślub zawsze będą modne, a goście będą nimi zachwyceni. Jest ona również pięknym symbolem wiecznej miłości. Jeżeli więc chcemy, żeby na naszym ślubie pojawiła się właśnie taka ponadczasowa papeteria ślubna, to możemy ją znaleźć na przykład na stronie artMA.

Na jakich ozdobach można umieścić motyw roślinny?

  • Zaproszenia

Oczywiście pierwszym rodzajem papeterii, na którym możemy zobaczyć motyw botaniczny, będą zaproszenia ślubne. Jest to pierwszy weselny element, jaki otrzymują goście i to właśnie za jego pomocą przedstawiamy wybrany motyw i styl wesela. Papeterie na zaproszenia ślubne botaniczne mogą mieć motyw roślinny już na froncie – na przykład na brzegach mogą pojawiać się liście czy kwiaty. Tak samo w środku możemy pokazać wybrane przez nas rośliny – po nich goście mogą się już spodziewać stylu, w jakim utrzymane będzie całe wesele. Zaproszenie jednokartkowe nie musi być nudne i może przedstawiać wybrany przez nas motyw w ciekawej kompozycji. 

  • Winietki

Winietka weselna florals

Winietki na ślub są zazwyczaj wykorzystywane do wskazania gościom ich miejsc przy stołach. Mają zazwyczaj prostokątny albo okrągły kształt. Również na nich możemy wykorzystać motyw roślinny. Ponieważ winietki są z zasady malutkie, to możemy wybrać subtelny wzór, na przykład wybrany przez nas kwiat umieszczony w rogu elementu.

  • Plan wesela i inne przykłady papeterii

Menu weselne z kwiatami piwonii

W przypadku niektórych ślubów zaproszenie i winietka to nie koniec papeterii ślubnej. Pary młode mogą przedstawić również na niej gościom plan ślubu i wesela, menu, albo instrukcje, jak dotrzeć na miejsce zaślubin. Najważniejsze, żeby cała papeteria miała powtarzający się motyw roślinny i żeby wszystko było spójne.

Roślinne motywy pasują do każdego stylu

Największym plusem papeterii botanicznej jest to, że pasuje praktycznie do każdego stylu, który robi teraz furorę na weselach. Chociaż motywy botaniczne mogą kojarzyć się ze stylem boho, to możemy je też wykorzystać w stylu bardziej glamour, cukierkowym, rustykalnym czy vintage. Wszystko zależy od wzorów, jakie wybierzemy: orchidee będą pasować do eleganckiego wesela, blade róże do wesela w stylu retro, a łąkowe kwiaty do ślubu w stylu rustykalnym. 

Cena papeterii ślubnej

Cena papeterii ślubnej jest oczywiście bardzo zależna od liczby gości na weselu. Na przykład jedno zaproszenie to koszt od 3 do 8 złotych. Cena winietki waha się zazwyczaj od 1 do 2 złotych. Jeżeli więc na nasz ślub zapraszamy 100 gości, to koszt podstawowej papeterii to od 400 do 1000 złotych. Oczywiście do tego mogą dojść inne rzeczy – wspomniane plany ślubne i weselne, menu, itp. Wszystko zależy od preferencji i budżetu pary młodej.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )