Dlaczego warto wybrać przedszkole językowe? Zalety takiego rozwiązania

Dlaczego warto wybrać przedszkole językowe? Zalety takiego rozwiązania

Wybór przedszkola to dla wielu rodziców ogromny stres i czas wzmożonego poszukiwania odpowiedniego miejsca dla swojej pociechy. Odpowiednie przedszkole powinno spełniać wszystkie wymagania rodziców oraz oprócz zabawy zapewnić dziecku podstawową edukację i rozwój. Takim rozwiązaniem może okazać się właśnie przedszkole językowe.

Czym wyróżnia się przedszkole językowe?

Przedszkole językowe to miejsce, w którym dziecko nie tylko rozwinie się pod względem motorycznym i przyswoi podstawową edukację, ale również rozpocznie naukę języka obcego z profesjonalnym nauczycielem, który wdraża metody nauczania odpowiednie dla najmłodszych dzieci. Celem takiego przedszkola jest nauczenie języka obcego zgodnie z zasadami nauczania języka ojczystego, dlatego lekcje języka angielskiego są prowadzone właśnie po angielsku. Dzięki takiej metodzie dziecko będzie lepiej zapamiętywać słowa i przyswajało je, dodatkowo słowa polskie i angielskie nie będą mu się myliły w dużym stopniu.

Najważniejszym założeniem, które wdraża przedszkole językowe jest nauka języka obcego wszystkimi zmysłami, dlatego każda lekcja to odkrywanie nowych słów i wyrażeń nazywających to co dzieci widzą, słyszą, dotykają czy czują. Jest to bardzo ważny aspekt w procesie przyswajania wiedzy, ponieważ w takim systemie poszczególne słowa będą bezpośrednio wiązały się z emocjami oraz odczuciami dziecka, dzięki czemu lepiej i trwalej je zapamięta.

Jak wygląda nauczanie języka przez przedszkole językowe?

Ulubioną formą nauki dla dzieci jest edukacja poprzez zabawę. Dzieci są wówczas zainteresowane i nie nudzą się, często nawet nie zauważają, że zabawa miała na celu właśnie przekazanie wiedzy. Są to najlepsze metody nauczania, ponieważ dziecko jest wówczas bardziej skupione i zainteresowane omawianym tematem. Najczęściej wykorzystywanymi sposobami nauki przez zabawę są piosenki i różnego rodzaju gry zmuszające dziecko do myślenia i wyciągania samodzielnych wniosków.

Dzieci bardzo lubią kolory i różnego rodzaju obrazki. W nauce języków obcych nieustannie towarzyszą im obrazki i plakaty, które dzieci uczą się opisywać słowami. Ważne jest aby obrazki były kolorowe, radosne i przedstawiały interesujące dla dzieci rysunki oraz kreskówki. Dzieci szybciej przyswajają wiedzę oglądając na przykład film lub ulubioną bajkę w języku obcym. Dzięki zainteresowaniu i skupieniu jakie czują podczas seansu, lepiej zapamiętują słowa, a nawet całe zdania.

Dlaczego języki obce są takie ważne?

Aby dziecko lepiej zapamiętało to czego nauczyło się podczas zajęć w przedszkolu językowym, powinno się stosować powtórki i cały czas zapewniać dziecku kontakt z obcym językiem. Pozwala to poszerzyć zasób słownictwa, które jest bardzo ważne, aby dziecko mogło wyrazić swobodnie swoje myśli.

Języki obce to bardzo ważny aspekt życia we współczesnym świecie. Coraz częściej potrzebna jest nam w życiu komunikacja międzynarodowa. Języków obcych używamy nie tylko w pracy w kontaktach z zagranicznymi kontrahentami, ale również wyjeżdżając na zagraniczne wakacje lub w kontaktach z turystami z innych krajów. Warto aby nasze pociechy znały przynajmniej podstawowe wyrażenia w obcym języku. Najbardziej przydatnym i popularnym obecnie językiem obcym jest angielski.

Jak zachęcić dziecko do nauki języka obcego?

Dzieci bardzo lubią nowe wyzwania oraz odkrywanie nowych rzeczy. Musimy pamiętać, że dzieciaki szybko się nudzą i aby nauka była skuteczna musi być bardzo dynamiczna i jednocześnie skupiać na sobie uwagę przedszkolaka. Najmłodsze dzieci bardzo lubią uczyć się piosenek oraz różnych rymowanek, dlatego jest to dobry sposób na przemycenie im wyrażeń z języka obcego.

Dobrym sposobem jest tłumaczenie wszystkiego na język obrazkowy, np. gra w kalambury, w której dziecko musi narysować lub pokazać to co zostało wyrażone słowem w piśmie. Dla dzieci, które umieją już czytać, dobrym sposobem będzie pokazanie filmu w obcym języku z tłumaczonymi napisami. Dzieci słysząc będą zapamiętywały najbardziej interesujące wyrażenia, a dzięki napisom zrozumieją co powiedział ich ulubiony bohater.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )