Dlaczego warto wybrać się na masaż gorącymi kamieniami?

Dlaczego warto wybrać się na masaż gorącymi kamieniami?

Masaż gorącymi kamieniami kojarzy nam się z luksusowymi spa, drogimi salonami masażu i zazwyczaj luksusem, na który nie każdy sobie może pozwolić. Co by było gdybym powiedziała Wam, że masaż gorącymi kamieniami to nie tylko luksus, ale także bardzo dużo pozytywów, które wpływają zbawiennie na Wasz organizm? Pewnie po tym artykule nie jedna i niejeden z Was zdecyduje się na wybór masażu gorącymi kamieniami. Jest to dla mnie i myślę, że dla każdego kto chociaż raz spróbował skorzystać z tego rodzaju masażu coś znacznie więcej niż tylko relaks i odpoczynek. Przekonajcie się sami.

Jaki wpływ na nasze ciało może mieć masaż gorącymi kamieniami?

Masaż gorącymi kamieniami dzięki temu, że nie jest zwykłym masażem działa na nasze ciało z różnych stron. Po pierwsze masaż gorącymi kamieniami to terapia ciepłem, czyli termoterapia. Po drugie taki masaż to również akupresura, która wywoływana jest dzięki naciskowi pozostawionych kamieni na mięśnie. Po trzecie masaż ten to również działanie aromaterapeutyczne. Zazwyczaj do podgrzewanych kamieni dodaje się olejki eteryczne, które działają w różnoraki sposób na nasz organizm. Masaż gorącymi kamieniami ma również właściwości drenujące, dzięki delikatnym i powolnym ruchom kamieni po ciele.

Pewnie jesteście ciekawi co dzięki takiemu szerokiemu działaniu zyskuje nasze ciało?

Masaż gorącymi kamieniami to działanie na naszą skórę i naskórek. Usuwamy zrogowaciały naskórek, pozwalamy skórze lepiej oddychać, poprawiamy jej odżywienie. Poprawia się dzięki temu elastyczność i wygląd naszej skóry. Masaż gorącymi kamieniami to również świetne wspomaganie walki z cellulitem. Pewnie niewielu Was się spodziewa jak taki masaż gorącymi kamieniami wpływa na nasze mięśnie. Tak, dobrze przeczytaliście, na mięśnie. Pewnie z masażem wspierającym działanie mięśni bardziej kojarzy Wam się masaż sportowy lub tkanek głębokich a tu proszę.

Masaż gorącymi kamieniami dzięki temu, że głęboko rozgrzewa cały organizm, rozluźnia napięcie mięśniowe, łagodzi skutki długotrwałego napięcia związanego ze stresem oraz regeneruje mięśnie po wysiłku. Ponadto masaż gorącymi kamieniami jest bardzo przyjemny i działa kojąco na wszystkie nasze zmysły.

Jak wykonywany jest masaż gorącymi kamieniami?

Masaż gorącymi kamieniami wykonywany jest zazwyczaj przez fizjoterapeutów lub wyszkolonych w tym kierunku masażystów. Przed Waszym przyjściem do gabinetu specjalista podgrzewa kamienie w wodzie z dodatkiem olejków eterycznych. Masaż gorącymi kamieniami wykonywany jest na całym ciele, dlatego po waszym przyjściu terapeuta poprosi Was o rozebranie się do bielizny. Nie martwcie się, jeśli nie lubicie zimna, zaraz po położeniu na stół do masażu zostaniecie przykryci przyjemnym w dotyku i cieplutkim kocykiem.

Następnie specjalista powoli zacznie przyzwyczajać Was do ucisku kamieni i dotyku, poprzez krótkie wprowadzenie do masażu. Następnie w odpowiedniej sekwencji zacznie masaż od pleców, przez tył nóg, przód nóg aż do rąk. Temperatura kamieni każdorazowo jest dopasowywana do Waszych odczuć. Jeśli czujecie, że kamieni są za gorące lub za zimne koniecznie powiedzcie o tym podczas masażu.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )