Gdzie wybrać się na jednodniową wycieczkę w góry?

Gdzie wybrać się na jednodniową wycieczkę w góry?

Większość z nas wyjeżdża w góry oraz inne atrakcyjne miejsca w Polsce podczas urlopu. Kilka lub kilkanaście dni w górach to wspaniały wypoczynek, niestety liczba dni wolnych w ciągu roku jest mocno ograniczona, zwłaszcza przy pracy na pełen etat. Na szczęście w naszym kraju nie brakuje miejsc, które można odwiedzić np. w czasie weekendu, niejednokrotnie wystarczy jeden dzień, aby odpocząć i nacieszyć się pięknem górskich szlaków i miejscowości. Gdzie zatem warto wybrać się na jednodniową wycieczkę?

Gdzie warto wybrać się na Dolnym Śląsku?

Całe południe Polski otoczone jest najróżniejszymi pasmami górskimi. Niezależnie do tego, czy mieszkamy na wschodzie, czy na zachodzie, jadąc w dół mapy, w końcu natrafimy na górskie tereny, które zachwycają pięknymi widokami. Mieszkańcy zachodniej części naszego kraju mogą śmiało wyruszyć w stronę Dolnego Śląska, gdzie znajduje się mnóstwo ciekawych miejsc, które można zwiedzić w czasie jednodniowej wycieczki. Jednym z godnych uwagi miejsc jest Mirsk, jego walory turystyczne, opisuje mirsk.eu. Miasto to jest położone w Kotlinie Mirskiej, która stanowi część Pogórza Izerskiego. Stamtąd bardzo blisko jest także do takich miast, jak Gryfów Śląski oraz Świeradów-Zdrój.

Poza wspaniałymi krajobrazami, w rejonach tych można zwiedzić także liczne ruiny zamków oraz inne godne uwagi zabytki. Inne popularne miasta na Dolnym Śląski to Kudowa-Zdrój, czy Kłodzko.

Gdzie wybrać się na wycieczkę w województwie opolskim?

Mało osób wie, że w województwie opolskim znajdują się Góry Opawskie, czyli najdalej wysunięte na wschód pasmo polskich Sudetów. Największą górą jest tam Biskupia Kopa, która sięga 890 m n.p.m.. W 1988 roku utworzony został Park Krajobrazowy Góry Opawskie. To pasmo górskie leży na granicy Polski i Czech.

Beskid Śląski – idealny na weekendowy wypad

Pasmo górskie Beskid Śląski znajduje się w Beskidach Zachodnich, a najwyższe szczyty w tej okolicy to Skrzyczne (1257m n.p.m.) oraz Barania Góra (1220 m n.p.m.). Obie góry świetnie nadają się na cel jednodniowej wycieczki. Szczególnie polecane jest pasmo Czantorii, gdzie znajdziemy drogę z Goleszowa lub Ustronia na Małą i Wielką Czantorię. Inne propozycje na jednodniowy wypad to spacer z Wisły Uzdrowiska na Soszów lub Stożek Mały i Wielki. Możliwości jest tak naprawdę znacznie więcej, przy okazji warto odwiedzić różne schroniska górskie.

Poza pieszymi wędrówkami po górskich szlakach, odwiedzając Beskidy, warto wybrać się do Wisły na całoroczny tor saneczkowy oraz do Leśnego Parku Niespodzianek. Okolice Wisły, Istebnej i Ustronia to idealny cel krótkich, ale też dłuższych wycieczek.

Wycieczka z dziećmi w góry

Na rodzinny wypad w góry polecane są Karkonosze. Najwyższy szczyt tego pasma górskiego Sudetów jest Śnieżka. To propozycja nie tylko na lato, gdyż w Karkonoskim Parku Narodowym działa centrum narciarskie. Dużą popularnością cieszy się Szklarska Poręba, która oferuje wiele atrakcji.

Chcąc nacieszyć oczy niesamowitymi widokami, warto wybrać się w Góry Świętokrzyskie. Dzięki temu, że jest to najniższe pasmo górskie, szlaki są bardzo łagodne i spokojnie można po nich wędrować z dziećmi.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )