Wiadomosci Swietokrzyskie logo

Szukasz mieszkania, zgłoś się do MOPS-u

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczyna rekrutację osób chętnych do udziału w programie "Lokator". Jest to nowa forma wsparcia osób, które z różnych powodów znalazły się w trudnej sytuacji mieszkaniowej oraz dla tych, którzy samotnie zamieszkują w swoich domach.

Policjanci protestują

Policjanci z powiatu ostrowieckiego przyłączyli się ogólnopolskiej akcji protestacyjnej. Na znak niezadowolenia wywiesili flagi na budynku komendy.

Solidarność z nowym szefem

Wojciech Krasuski został nowym przewodniczącym Delegatury Regionu NSZZ "Solidarność" w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Grabowca.

Podwyżki w szpitalu

Starosta Zbigniew Duda zawarł porozumienie z pracownikami Szpitala Powiatowego w Ostrowcu Św. Ponad 700 osób już od sierpnia dostanie podwyżki.

Urzędu Gminy w Waśniowie nieczynny w piątek

W związku z prowadzoną termomodernizacją budynku Urzędu Gminy w Waśniowie w piątek 6 lipca 2018 będzie przeprowadzona przebudowa schodów wejściowych do Urzędu.

Apel o pomoc dla szpitala

Społeczna Rada Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. zwróciła się o wsparcie finansowe lecznicy. Apel zaadresowała do prezydenta, burmistrzów i wójtów.

Jadłodajnia zaprasza bezdomnych

Osoby bezdomne i potrzebujące pomocy mogą korzystać z darmowych posiłków w jadłodajni, prowadzonej przez Akcję Katolicką.

Mniej pieniędzy na rehabilitację

Fizjoterapia ambulatoryjna w Szpitalu Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim nadal przyjmuje pacjentów, choć z powodu znacznie ograniczonego limitu z NFZ nie wszyscy będą mogli skorzystać z usług.

V etap Zagłoby coraz bliżej

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo kierowcy będą skracali drogę z Ostrowca św. do Opatowa, jadąc ostatnim odcinkiem tzw. małej obwodnicy.

Podwyżki w szpitalu

Jest porozumienie starosty Zbigniewa Dudy ze związkami zawodowymi ostrowieckiego szpitala. Około 500 osób od sierpnia dostanie podwyżki.

Światłowód w DPS i Bursie Szkolnej

Budynek Bursy Szkolnej oraz Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej będą podłączone do sieci światłowodowej.

Reklama

Reklama