Wiadomosci Swietokrzyskie logo

Radni Kopański i Żądło docenieni przez Prezydenta RP

W imieniu prezydenta Andrzeja Dudy wojewoda Agata Wojtyszek wręczyła odznaczenia państwowe za zasługi w działalności społecznej i samorządowej. W gronie zasłużonych samorządowców znalazło się dwóch członków Zarządu Powiatu Ostrowieckiego.

SiP przedstawił swoich kandydatów do Rady Miasta i Rady Powiatu

Stowarzyszenie Samorządność i Przedsiębiorczość złożyło listy z nazwiskami kandydatów do Rady Powiatu i Rady Miasta w nadchodzących wyborach samorządowych. Prezes stowarzyszenia Robert Martynowski na sobotniej konwencji przedstawił wszystkich członków stowarzyszenia ubiegających się o mandaty. Program SiP nawiązuje do jednego z haseł stowarzyszenia.

Konstytucja Biznesu omawiana w Ostrowcu

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości organizują w całym kraju spotkania informacyjne, na których przedsiębiorcy mają możliwość dowiedzenia się o ułatwieniach dla firm wprowadzonych przez Konstytucję Biznesu, o zmianach w zakresie prawa podatkowego czy ofercie wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw. Jedno z takich spotkań odbyło się również w naszym mieście.

Neurologia w ostrowieckim szpitalu będzie przebudowana

W ramach projektu "Przebudowa i adaptacja pomieszczeń Zespołu Opieki Zdrowotnej dla potrzeb pacjentów pod wpływem alkoholu i środków psychoaktywnych oraz innych pomieszczeń szpitalnych wraz z ich doposażeniem" zaplanowana została modernizacja oddziału neurologii.

Pierwszy dzwonek w "Bartoszu"

Rozpoczęcie roku szkolnego w opatowskim "Bartoszu" zgodnie z wieloletnią tradycją rozpoczęło się od mszy św. Druga część uroczystości odbyła się w hali sportowej szkoły.

Wójt Bodzechowa z własnym komitetem

Jerzy Murzyn startuje w jesiennych wyborach z Komitetu Wyborczego "Nasza Gmina Bodzechów". Na ukończeniu jest lista kandydatów do Rady Gminy Bodzechów, startujących z KW "Nasza Gmina Bodzechów". Jak mówi wójt Jerzy Murzy, komitet wystawi kandydatów w 14 z 15 okręgów.

Święto ostrowieckich rzemieślników

Po raz dziewiętnasty rzemieślnicy i przedsiębiorcy spotkali się z okazji Dnia Rzemiosła. Członkowie ostrowieckiego Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorców, który istnieje już od 256 lat, wzięli udział w przyjęciu, podczas którego uhonorowani zostali przedsiębiorcy odnoszący coraz większe sukcesy.

Podtopienia w Ostrowcu i okolicach

W sobotnie popołudnie 8 września nad Ostrowcem Świętokrzyskim i kilkoma miejscowościami powiatu ostrowieckiego przetoczyła się burza połączona z ulewnymi opadami deszczu. Dała się ona we znaki mieszkańcom ostrowieckich Częstocic oraz miejscowości Gromadzice, Chmielów, Świrna, Podszkodzie, Jędrzejowice i Szewna.

NIE nowotworom u dzieci! Pomóżmy Igorkowi!

Przez trzy dni podad 200 dzieci zamieszkujących na terenie gminy Ostrowiec skorzystało z darmowych badań USG, które zostały przeprowadzone w ambulansie Fundacji Ronalda McDonalda w ramach programu "NIE nowotworom u dzieci". Badania profilaktyczne są niezmierne ważne z uwagi na często długi i bezobjawowy rozwój choroby nowotworowej.

Kolejni kandydaci na wójtów

Miniony tydzień przyniósł kolejne wyborcze nowinki. Radny powiatowy Hubert Żądło będzie się ubiegał o fotel wójta gminy Bałtów z własnego komitetu wyborczego. To nie jest wielka niespodzianka, bowiem w 2014 roku Hubert Żądło również startował na wójta i w ciągu minionych czterech lat wielokrotnie podkreślał, że niewykluczone, że ponownie to uczyni. W październiku zmierzy się z Tomaszem Mroczkiem, który jest kierownikiem Referatu Inwestycyjnego w Urzędzie Gminy w Bałtowie. Urzędujący wójt Andrzej Jabłoński powiedział, że już nie będzie ubiegał się o reelekcję.

Szukają prezesa SM Hutnik

Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej "Hutnik" ogłosiła konkurs na prezesa.

Reklama

Reklama


Reklama