Neurologia w ostrowieckim szpitalu będzie przebudowana

W ramach projektu "Przebudowa i adaptacja pomieszczeń Zespołu Opieki Zdrowotnej dla potrzeb pacjentów pod wpływem alkoholu i środków psychoaktywnych oraz innych pomieszczeń szpitalnych wraz z ich doposażeniem" zaplanowana została modernizacja oddziału neurologii.

 

O konieczności poprawy warunków pracy i leczenia na tym oddziale mówi się od lat. Jest realna szansa, że już niebawem standardy się zdecydowanie poprawią. Starostwo powiatowe finalizuje dokumenty projektu, którego jedną ze składowych będzie dostosowanie pomieszczeń Oddziału Neurologii. Zaplanowany remont będzie polegał między innymi na adaptacji pomieszczeń zajmowanych do niedawna przez aptekę. W tym miejscu mają zostać wydzielone pokój ordynatora, sekretariat, pokój lekarza, łazienka dla personelu. W planach jest również przystosowanie części powierzchni na pięcioosobową salę chorych oraz salę pro-morte, czyli pomieszczenie, w którym przechowywane są zwłoki pacjenta przez dwie godziny. Na oddziale natomiast będą osobne ubikacje i prysznice dla kobiet oraz mężczyzn, pomieszczenia lekarza dyżurnego, dyżurka dla pielęgniarek wraz z częścią socjalną i pokój oddziałowej.

Konieczna będzie wymiana wszystkich drzwi wejściowych, opraw oświetleniowych na energooszczędne. Na pewno sporą dogodnością dla chorych będzie zamontowanie poręczy i odbojnic na korytarzu.

Zaplanowane prace budowlane nie spowodują wyłączenia oddziału z działalności. Będą tak wykonane, aby w jak najmniejszym stopniu pacjenci oraz personel odczuwali utrudnienia.

GS


Drukuj