PiS przedstawiło kandydatów

Doświadczeni samorządowcy i debiutujący w lokalnej polityce. Tak w skrócenie można określić kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, którzy wystartują w wyborach samorządowych.

 

W ubiegłym tygodniu PiS oficjalnie zaprezentowało swoich kandydatów. O urząd prezydenta ubiega się Dariusz Kaszuba- radny miejski i dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Staszica w Ostrowcu Św. PiS wystawiło kandydatów do Rady Powiatu Ostrowieckiego we wszystkich czterech okręgach wyborczych. Są wśród nich niemal wszyscy obecni radni powiatowy, z wyjątkiem dwóch. Liderem listy powiatowej jest urzędujący starosta i zarazem szef struktur partii w powiecie.

- Prawo i Sprawiedliwość ma bardzo dobry program. My jako samorządowcy chcemy idee PiS szerzyć w samorządach. Żeby słowo samorząd znaczyło służba dla ludzi, żeby samorząd był dla wszystkich, a nie tylko dla wybranych. Ostrowiec potrzebuje dobrego gospodarza. Prawo i Sprawiedliwość, jak sama nazwa wskazuje, jest gwarantem tego, że wszystko ma być zgodnie z prawem, wszystko powinno być sprawiedliwe- mówił Zbigniew Duda.

Partia wystawi również kandydatów do Rady Miasta. Liderami w większości okręgów są osoby młode, choć na listach nie brakuje doświadczonych samorządowców. Swoich kandydatów PiS ma również do Rad Gmin Bodzechów i Waśniów. PiS popiera również Huberta Żądło, jako kandydata na wójta gminy Bałtów. Ugrupowanie rządzące w powiecie ma też swojego przedstawiciela do Sejmiku.

W ostatnim tygodniu kampanii zaplanowano dużą konwencję wyborczą. Działacze PiS starają się, aby do Ostrowca przyjechał czołowy polityk tej partii.

GS

 


Drukuj