Porozumienie Obywatelskie chce porozumienia z mieszkańcami

Porozumienie Obywatelskie zaprezentowało program wyborczy i kandydatów do Rady Powiatu Ostrowieckiego.

 

Porozumienie Obywatelskie to nowy projekt polityczny na ostrowieckiej scenie, którego liderem jest Eligiusz Mich. Na konwencji wyborczej, której gościem była między innymi posłanka Marzena Okła Drewnowicz, zaprezentowano kandydatów do Rady Powiatu Ostrowieckiego oraz program wyborczy.

- Mam głębokie przekonanie, że Porozumienie Obywatelskie powstało jako odpowiedź na zapotrzebowanie porozumienia z mieszkańcami. Żeby to mogło zaistnieć, musimy się również porozumieć w samorządzie. Chcemy, aby samorządy były wolne od polityki- powiedział lider Porozumienia Obywatelskiego Eligiusz Mich.

- Chcemy wspólnie pracować dla mieszkańców Ostrowca Św. i powiatu ponad podziałami. To nasze hasło wyborcze.

PO nie wystawiło kandydata na prezydenta Ostrowca Św., w związku z tym uznano, że nie będzie listy do Rady Miasta. Za to swoich kandydatów, we wszystkich okręgach ugrupowanie ma do Rady Powiatu Ostrowieckiego.

- Na naszych listach są kandydaci z wielu środowisk; nauczyciele, przedsiębiorcy, lekarze, samorządowcy. Ludzie z pewnym dorobkiem życiowym i osobistym. Myślę, że wyborcy będą umieli to docenić i znajdą się na naszych listach osoby, którym będą umieli zaufać. Tworzymy drużynę, która z pewnością w wyborach będzie się liczyć- dodał Eligiusz Mich.

Ugrupowanie swój program wyborczy oparło o cztery sfery: społeczną, gospodarczą, kulturalną i sportową. Jednym z postulatów jest wdrożenie programu polityki senioralnej, programu dla młodych, by zapobiec ich odpływowi z miasta. Ważne jest włączanie się obu samorządów we wsparcie ostrowieckiego szpitala czy rozwijanie szkolnictwa zawodowego.

Jednym z założeń programu jest przekształcenie Agencji Rozwoju Lokalnego w spółkę promującą miasto i powiat, ukierunkowaną na przyciąganie kapitału. PO widzi potrzebę utworzenia stanowiska architekta powiatowego oraz budowę nowej siedziby szkoły muzycznej.

GS


Drukuj