Piątki za udział w spotkaniu z premierem

W sobotę w Ostrowcu gościł premier Mateusz Morawiecki. Do udziału w spotkaniu z szefem rządu szczególną zachętę otrzymali uczniowie LO nr I im. St. Staszica. Za uczestnictwo w nim wicedyrektor liceum i jednocześnie nauczyciel historii i społeczeństwa Tomasz Kwiatkowski miał obiecać młodzieży piątki.

 

O tym, że premier przyjedzie do Ostrowca, oficjalnie powiadomiono na piątkowej konferencji w starostwie powiatowym. Informacja o wydarzeniu pojawiła się m. in. w mediach lokalnych i społecznościowych. O możliwości spotkania się z szefem rządu mówiono również w szkołach. Niektórzy uczniowie mieli nawet dostać piątki za sobotnią obecność w "ekonomiku". Jak ustaliliśmy, taką nagrodę za aktywność obiecał Tomasz Kwiatkowski, wicedyrektor LO nr I im. St. Staszica, nauczyciel historii i społeczeństwa. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy dyrektora liceum Dariusza Kaszubę.

- O całej sytuacji dowiedziałem się dopiero w sobotę i było to dla mnie pewnym zaskoczeniem. Nie było mnie w piątek w szkole, bo akurat uczestniczyłem w gali Świętokrzyskie Talenty w Kielcach - mówi Dariusz Kaszuba. - Nie miałem jeszcze okazji rozmawiać z nauczycielami historii i społeczeństwa, ale przypuszczam, że jeśli nawet proponowano uczniom udział w spotkaniu z premierem i nagrodę za aktywność w postaci oceny, to wyłącznie na zasadzie dobrowolności. Inaczej sobie tego nie wyobrażam. Ocena z aktywności jest jak najbardziej dopuszczalna, szczególnie za udział w uroczystościach rocznicowych czy patriotycznych. Pozostaje kwestia, jak zostało to uczniom przekazane. Obecnie nie mam takiego obrazu, sprawę będę wyjaśniał w poniedziałek, w szkole.

WS


Drukuj