Finał WOŚP już w styczniu

27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019. Tego dnia będą zbierane fundusze pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste- gramy dla dzieci małych i bez focha" na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Ostrowiecki sztab ZHP już został zarejestrowany i tym samym oficjalnie rozpoczął prace związane z Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

- Zapraszamy do pomocy przy organizacji wszystkich, którzy mają ciekawe i nowe pomysły, zapraszamy osoby, które chciałyby pracować w sztabie, do kontaktu z nami. Od ponad 23 lat działamy na rzecz najmłodszych i seniorów, organizując finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście. Dzięki właśnie tym działaniom trafia sprzęt do szpitali. W Ostrowcu na oddziale pediatrycznym rodzice mają możliwość w lepszych warunkach przebywać ze swoimi pociechami. Oddział otrzymał leżanki dla rodziców, którzy opiekują się całą dobę swoimi dziećmi. Mogą teraz odpoczywać na leżankach, a nie leżeć na materacu lub karimacie rozłożonej na podłodze. Również dzieci leżą w nowych, ładnych i kolorowych łóżeczkach. Dzięki zbieranym funduszom każdy noworodek ma wykonywane badanie słuchu. Zakupiono i przekazano mnóstwo sprzętu również dla oddziału neonatologicznego. Wartość sprzętu, jaki otrzymaliśmy, przekracza kwoty, jakie zebraliśmy - powiedział szef sztabu WOŚP w Ostrowcu Świętokrzyskim, harcmistrz Dariusz Czupryński, który pełni tę funkcję od ponad 22 lat.

Sztab mieści się w lokalu Komendy Hufca ZHP Ostrowiec przy ul. Polnej 56 (budynek PSP nr4). W ubiegłym roku w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas finału padł kolejny rekord- zebrano kwotę 166 688,09 złotych.

Mika


Drukuj