Policja jeździ ekologicznym radiowozem

Komenda Policji w Ostrowcu Św. otrzymała ekologiczny radiowóz. Ponad 30 tysięcy złotych do zakupu dołożyło starostwo powiatowe.

 

Nowe auto, które trafiło do ostrowieckiej komendy, to radiowozów marki Toyota Auris, wyposażony w napęd hybrydowy o łącznej mocy 180 KM. To nowa jakość w policyjnej flocie, bowiem samochodów jest bardzo ekologiczny. Według danych producenta emituje od 81 g dwutlenku węgla na 1 km i zużywa od 3,5 l/100 km podczas jazdy po mieście.

Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św. dofinansowało zakup samochodu oznakowanego dla ostrowieckiej policji. Samorząd przekazał 33 330 złotych. Pozostała kwota pochodziła ze środków funduszu wsparcia policji oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

- W imię zapewnienia większego bezpieczeństwa mieszkańców, pomocy policji samorząd dofinansował zakup radiowozu. Mam nadzieję, że to działanie, które zostało zaadresowane do służb, a wynikające z ogólnej walki z niską emisją będzie również testem pod względem technicznym. Jeżeli te auta w opinii policjantów będą odpowiednie, to na przyszłość wspólne zakupy będą w oparciu o nową technologię- zapewnił wicestarosta Andrzej Jabłoński, który uczestniczył w uroczystym przekazaniu samochodu, które odbyło się w piątek na terenie Oddziału Prewencji Policji w Kielcach.

Komendant Powiatowy Policji w Ostrowcu św. przypomniał z kolei, że to już czwarty samochód w tym roku, jaki trafił do ostrowieckich policjantów, a zakup którego wsparły samorządy lokalne.

- To pierwszy samochód hybrydowy. Będziemy go przeważnie używać w miejskim trybie z uwagi na specyficzny napęd. Na silniku elektrycznym może przejechać maksymalnie 60 kilometrów. Będzie służył w systemie ruchu drogowego- powiedział mł. insp. Grzegorz Wilk, Komendant Powiatowy Policji w Ostrowcu Św.

Jeszcze w tym roku ostrowieccy stróże prawa dostaną kolejne auto. Zakup samochodu również dofinansowało starostwo powiatowe w kwocie 1 000 złotych. Pieniądze przekazały z budżetów również inne gminy powiatu ostrowieckiego.

GS


Drukuj