Wigilia w Domu przy Grabowieckiej

Święta Bożego Narodzenia to doskonały czas spotkań i podsumowań. Na nastrojową wigilię zaprosili pensjonariusze i pracownicy Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej w Ostrowcu Św.

 

- Jest mi niezmiernie miło w przeddzień Bożego Narodzenia spotkać się wspólnie z naszymi mieszkańcami i z gośćmi- powiedział na wstępie Mieczysław Libuda, dyrektor DPS.

Przy świątecznym stole wspólnie z mieszkańcami zasiedli wicestarosta Powiatu Ostrowieckiego Andrzej Jabłoński, radny i Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy ulicy Żabiej Robert Rogala, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Krzysztof Wojtachnio, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej na osiedlu Słonecznym Barbara Cudzik, Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej na osiedlu Pułanki Anna Kolasa.

- Ten dzisiejszy dzień jest szczególny. Pragnę złożyć wszystkim mieszkańcom naszego domu, pracownikom i gościom najserdeczniejsze życzenia zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia. Niech ta magia wigilii przyniesie szczęście, radość, zdrowie dla wszystkich państwa. Niech czas Bożego Narodzenia będzie czasem odpoczynku, chwilą zadumy nad tym, co udało się zrobić, co mamy jeszcze do realizacji. A rok 2019 przyniesie spełnienie wszystkich życzeń składanych przy wigilijnym stole- zwrócił się do gości Mieczysław Libuda.

Wiele ciepłych słów do mieszkańców placówki skierował gospodarz powiatu.

- Pragnę pokłonić się państwu dzisiaj z najlepszymi bożonarodzeniowymi życzeniami. Życzę, aby w waszym życiu nie zabrakło ciepła, abyście doświadczyli troski od tych, którzy się wami zajmują. Aby również znaleźli czas wasi najbliżsi, żeby was odwiedzić, pocieszyć, dodać słowa otuchy. Byście w nowonarodzonym Dziecięciu Jezus znaleźli źródło miłości, mocnej wiary, wszystkiego, co z tej dobroci może dla was wypływać- życzył Andrzej Jabłoński.

Wicestarosta podziękował dyrektorowi i pracownikom Domu Pomocy Społecznej za ich wysiłek, trud, serce i troskę, którymi obdarzają mieszkańców.

Modlitwę odmówił ksiądz prałat Zbigniew Wiatrek, o wigilijny nastrój zadbali pensjonariusze, którzy wyrecytowali wiersz księdza Jana Twardowskiego.

Nie zabrakło wspólnych życzeń, łamania się opłatkiem oraz wigilijnych potraw.

GS


Drukuj