Jadłodajnia zaprasza bezdomnych

Osoby bezdomne i potrzebujące pomocy mogą korzystać z darmowych posiłków w jadłodajni, prowadzonej przez Akcję Katolicką.

W ubiegłym tygodniu uruchomiony został punkt, gdzie osoby potrzebujące wsparcia dostaną za darmo dwudaniowy obiad. "Jadłodajnia u Anioła" mieści się w budynku przy ulicy Siennieńskiej, ale wejście jest od ulicy Głogowskiego.

Pomysłodawca i organizator jadłodajni ksiądz Paweł Anioł, jednocześnie dyrektor ostrowieckiego hospicjum, wyjaśnia, że została ona utworzona z myślą głównie o bezdomnych. Jednak inni, których nie stać na codzienny ciepły posiłek, też nie zostaną odprawieni z kwitkiem.

Jadłodajnia jest czynna 7 dni w tygodniu, od 14 do 16, również w święta kościelne i państwowe.

- Na remont obiektu pieniądze przekazali księża z Dekanatu Ostrowiec. Wsparcia udziela również dyskont "Biedronka", z którego za pośrednictwem Banku Żywości jadłodajnia otrzyma produkty. Będą wykorzystywane do przygotowania posiłków bądź też zostaną podarowane potrzebującym. Prowadzimy już bar "Anielski Jadło", którego dochód będzie przekazywany właśnie na funkcjonowanie jadłodajni. Jeśli zostanie w barze jedzenie, nie zostanie zmarnowane. Zostanie przekazane biednym- wyjaśnia ksiądz Paweł Anioł.

Dziennie będzie wydawanych około 100 obiadów.

G. Soboń


Drukuj