Koncert Fundacji "Cornelia"

Fundacja "Cornelia" nie po raz pierwszy udowodniła, jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi. W minioną sobotę zorganizowała w Domu Kultury w Ćmielowie koncert charytatywny. Cel był bardzo szczytny. Zbierano na leczenie Szymusia i Magdy- dwójki dzieci z gminy Ćmielów.

 

Sala widowiskowa ćmielowskiego domu kultury wypełniała się po brzegi. Publiczność wsparła potrzebujących poprzez zakup biletów- cegiełek, jak również podczas licytacji przedmiotów. Nie brakowało chętnych do zakupienia gadżetów sportowych, porcelanowych figurek, obrazów, wyrobów rękodzielniczych, smacznych i zdrowych produktów z lokalnych pasiek.

Emocjonujące licytacje przyniosły wspaniały efekt. Mieszkańcy gminy byli wyjątkowo hojni i organizatorzy zebrali 14.220 złotych. Dodając do tego 11.760 zł ze sprzedaży cegiełek wychodzi niebagatelna kwota 25.980 złotych.

- Bardzo dużo osób oraz zebranych środków przeszły moje najśmielsze oczekiwania- mówi Wioletta Rogala-Mazur, która wspólnie z Markiem Terczakiem poprowadziła imprezę.- To nasz wspólny sukces i piękny przykład tego, że ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swoją pomoc...

Licytacja była najważniejszym celem imprezy zorganizowanej przez Fundację "Cornelia", ale przy okazji zapewniono doskonałą zabawę. Na scenie zaprezentowały się znane i lubiane formacje Champion, Ran Devu, Szarotka, Akors oraz Marcin Fulara i dzieci z ćmielowskiego przedszkola. Artyści nie tylko zagrzewali do wspólnej, tanecznej zabawy, ale i do nabywania przekazanych na aukcję przedmiotów.

GS


Drukuj