Galeria kunowskich artystów

Mała Galeria w Kunowie to miejsce, w którym od dwóch lat Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kunowskich organizuje wystawy artystów tworzących na terenie Ziemi Kunowskiej.

 

W grudniu w Małej Galerii odbył się kolejny wernisaż wystawy zbiorowej "Rzeźba - twórcy Ziemi Kunowskiej". Wystawione zostały rzeźby w drewnie i kamieniu Eugeniusza Cierluka, Jerzego Dwojaka, Macieja Nowek, Mirosława Radomskiego, Jerzego Jacniackiego, Andrzeja Zaręby, a także prace młodzieży kunowskiej powstałe w szkółce rzeźbiarskiej oraz w trakcie letnich warsztatów rzeźbiarskich. Odwiedzający mieli okazję podziwiać również prace malarskie Teofila Kłosińskiego, znanego w Kunowie malarza, twórcy wielu obrazów. Obrazy udostępnił Paweł Cieślik. Wernisaż zgromadził liczną grupę zwiedzających, którzy z przyjemnością podziwiali prace artystów, których często znają z codziennego życia, a do tej pory nie mieli możliwości poznać ich twórczości.

Wystawę można oglądać w Małej Galerii -wejście z tyłu Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Kunowie w godz. 9.00 - 12.00.

GS


Drukuj