Wiadomosci Swietokrzyskie logo

Ostrowiec Świętokrzyski

Nowo narodzeni ostrowczanie uroczyście powitani

Już po raz czwarty została zorganizowana w naszym mieście gala uroczyście witająca nowo przybyłych na świat małych ostrowczan. Prawie siedemdziesięcioro dzieci wraz ze swoim rodzeństwem i rodzicami uczestniczyło w sobotę w Mlecznej Gali, która odbyła się pod hasłem "Bociania sprawka- Prezydencka wyprawka" w Centrum Kształcenia Ustawicznego.

W Ostrowcu Św. powietrze coraz czystsze

Ruszyły przygotowania Miejskiej Energetyki Cieplnej do sezonu zimowego. W ostatnich latach spółka swoimi działaniami doprowadziła do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń na terenie naszej gminy. Urząd miasta zachęca do przechodzenia na bardziej ekologiczne formy ogrzewania, dzięki czemu na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego coraz więcej domów jednorodzinnych oraz bloków podłączanych jest do miejskiej sieci energetycznej.

Pierwszy dzwonek oficjalnie zakończył wakacje

Rozpoczynający się rok szkolny uroczyście przywitały wszystkie ostrowieckie placówki edukacyjne. W tym wyjątkowym dniu prezydent Jarosław Górczyński wraz z wiceprezydent Marzeną Dębniak odwiedzili PSP nr 4, PSP nr 5 oraz PSP nr 14. Najwięcej emocji związanych z rozpoczęciem roku szkolnego towarzyszyło uczniom, którzy w tym roku rozpoczęli swoją przygodę ze szkołą.

Ostrowiec stawia na recykling!

Piknik ekologiczny promujący selektywną zbiórkę odpadów i recykling odbył się w sobotnie popołudnie na płytach ostrowieckiego rynku. Jest to pierwsze tego rodzaju wydarzenie w naszym mieście. Współorganizatorem pikniku była firma Remondis, która odbiera odpady komunalne z terenu naszej gminy. Organizowanie imprez mających na celu rozszerzanie edukacji ekologicznej jest częścią umowy na wywóz śmieci, podpisanej między Remondisem a urzędem miasta.

Kiedy remont fontanny "Spółdzielców"?

Fontanna znajdująca się na terenie parku "Spółdzielców" jest w opłakanym stanie. Mieszkańcy osiedla, ale również osiedli przylegających, czekają od lat na jej remont. Odnowa fontanny jest jednym z etapów rewitalizacji miasta. Sprawa remontu nie jest jednak taka prosta, jak się wydaje. Do drugiego już, ogłoszonego w sierpniu przetargu nie zgłosiła się żadna firma. Ostrowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa ma ogłosić kolejny jeszcze we wrześniu.

Rondo na jubileusz odzyskania niepodległości

Jest propozycja, aby budowane rondo u zbiegu ulic Bałtowskiej i Samsonowicza w Ostrowcu Św. nosiło nazwę Legionów Polskich. Z taką inicjatywą wyszedł radny Dariusz Kaszuba. Wniosek trafił do Rady Miasta oraz Świętokrzyskiego Zarządu Dróg w Kielcach, która realizuje przebudowę drogi.

Wspólny projekt ogrodów działkowych bliski realizacji

Do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego 10 ostrowieckich ogrodów działkowych zgłosiło projekt inwestycji. Harmonogram i zakres prac, które zostaną zgłoszone do realizacji, zostały omówione przez prezydenta Jarosława Górczyńskiego i przedstawicieli działkowców podczas spotkania, które odbyło się w Urzędzie Miasta. Niebawem Wydział Infrastruktury Komunalnej UM rozpocznie procedury przetargowe.

Maszt Niepodległości ozdobi Park Miejski

Wyjątkowy Maszt Niepodległości, który zostanie wykonany na podstawie projektu profesora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Czesława Dźwigaja, stanie jeszcze w tym roku na terenie Parku Miejskiego. Na czwartkowej prezentacji projektu, która odbyła się w miejscu, w którym stanie pomnik, prezydent Jarosław Górczyński podkreślił symboliczność masztu, która ma znaczenie również dla naszego miasta.

Działkowcy podziękowali za plony

Od kilku już lat działkowcy kultywują piękną tradycję organizowania dożynek. Reprezentacje wszystkich ogrodów spotykają się na placu przed kolegiatą św. Michała Archanioła, gdzie prezentują kosze pełne kwiatów, owoców, warzyw. Chwalą się swoimi plonami, które po poświęceniu zostawiają w kościele. Po uroczystym nabożeństwie organizowane jest towarzyskie spotkanie.

.Nowoczesna w koalicji z prezydentem Górczyńskim

Ostrowiecka .Nowoczesna zadeklarowała pełne poparcie dla Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego w nadchodzących wyborach samorządowych. Edyta Handze, dotychczasowa kandydatka .Nowoczesnej na urząd prezydenta miasta, oświadczyła, że nie będzie startować w wyborach.

Bezpłatne badania dzieci w ramach akcji "Nie nowotworom"

30, 31 sierpnia oraz 1 września w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzone będą badania dzieci w ramach akcji "Nie nowotworom". Z inicjatywy Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego oraz radnych z KWW Jarosława Górczyńskiego na ostrowieckim rynku 200 dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat będą mogły być poddane badaniom USG jamy brzusznej, szyi i jąder u chłopców. Badania będą prowadzone na ostrowieckim rynku już po raz trzeci w ambulansie Fundacji Ronalda McDonalda.

Reklama

Reklama


Reklama