.Nowoczesna w koalicji z prezydentem Górczyńskim

Ostrowiecka .Nowoczesna zadeklarowała pełne poparcie dla Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego w nadchodzących wyborach samorządowych. Edyta Handze, dotychczasowa kandydatka .Nowoczesnej na urząd prezydenta miasta, oświadczyła, że nie będzie startować w wyborach.

- W związku z tym, że przyłączamy się w najbliższych wyborach do komitetu wyborczego prezydenta Jarosława Górczyńskiego, ja rezygnuję z kandydowania na to stanowisko. Oddajemy tym samym nasze poparcie panu prezydentowi Górczyńskiemu, który zapoznał się z naszym programem, wielokrotnie rozmawialiśmy na ten temat i uznaliśmy, że nasze programy są w wielu punktach zbieżne. Mamy wszyscy świadomość zarówno zadań, jakie stoją przed nowym samorządem, jak również dobrze znamy sytuację różnych grup społęcznych, które funkcjonują w naszym mieście. W naszych programach jest dużo szczegółowych inicjatyw, które przy dobrej współpracy z panem prezydentem uda nam się wdrożyć. Z naszego wspólnego działania mieszkańcy miasta będą zadowoleni, na co liczymy.

Przewodniczący ostrowieckiego koła .Nowoczesna Radosław Stępniak powiedział, że dla ugrupowania miejsca na listach nie są najważniejsze. To, co się dla nich liczy, to realizacja programu. - Nie będziemy bić się o miejsca, chcemy, aby przy dobrej współpracy z panem prezydentem nasze pomysły zostały zrealizowane. Naszym ogólnopolskim sojusznikiem jest Platforma Obywatelska, jednak w wyborach samorządowych w powiecie ostrowieckim naszym warunkiem był brak nazwiska pana Eligiusza Micha na listach wyborczych. Na razie nie jest to zagwarantowane, więc zdecydowaliśmy, że wystartujemy w koalicji z panem prezydentem Górczyńskim.

Natomiast do Sejmiku Wojewódzkiego ugrupowanie .Nowoczesnej pójdzie w koalicji z Platformą Obywatelską, gdzie kandydatką ich jest pani Iwona Marczak. - Idę do Sejmiku po to, aby pokazać, że kobiety z małych miejscowości też mogą być liderkami i też mogą działać, gdyż nadal mamy zbyt stereotypowe postrzeganie kobiet w naszej społeczności. Moim programem jest program dla młodych, nad którym pracowałam razem z ludzmi z PO i z KOD-u. Ponadto chcę pomagać kobietom z rodzin dysfunkcyjnych, z dziećmi niepełnosprawnymi. Iwona Marczak jest z wykształcenia ekonomistką, ponadto jest członkiem zarządu .Nowoczesna Ostrowiec Świętokrzyski oraz członkiem Kongresu Kobiet.

mika


Drukuj