Wspólny projekt ogrodów działkowych bliski realizacji

Do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego 10 ostrowieckich ogrodów działkowych zgłosiło projekt inwestycji. Harmonogram i zakres prac, które zostaną zgłoszone do realizacji, zostały omówione przez prezydenta Jarosława Górczyńskiego i przedstawicieli działkowców podczas spotkania, które odbyło się w Urzędzie Miasta. Niebawem Wydział Infrastruktury Komunalnej UM rozpocznie procedury przetargowe.

- Jak widać, cel uświęca środki. Działkowcy mieli pomysł, a my daliśmy im narzędzie do realizacji potrzebnych im prac. Od wielu lat współpracujemy z przedstawicielami naszych ostrowieckich ogrodów. To ważna grupa mieszkańców. Ich rola w życiu miasta jest cenna. Rodzinne Ogrody Działkowe tworzące zielone enklawy na mapie miasta to także ważne miejsca integracji mieszkańców. Przygotowany przez 10 ogrodów projekt jest tego najlepszym potwierdzeniem - powiedział prezydent Jarosław Górczyński.

Prezydent miasta po przeanalizowaniu wyników tegorocznego głosowania podjął decyzję o udzieleniu Radzie Miasta rekomendacji dla projektu zgłoszonego przez ostrowieckich działkowców. Zabrakło niespełna 50 głosów, aby projekt wygrał z innymi zgłoszonymi do budżetu obywatelskiego.

mika


Drukuj