Kiedy remont fontanny "Spółdzielców"?

Fontanna znajdująca się na terenie parku "Spółdzielców" jest w opłakanym stanie. Mieszkańcy osiedla, ale również osiedli przylegających, czekają od lat na jej remont. Odnowa fontanny jest jednym z etapów rewitalizacji miasta. Sprawa remontu nie jest jednak taka prosta, jak się wydaje. Do drugiego już, ogłoszonego w sierpniu przetargu nie zgłosiła się żadna firma. Ostrowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa ma ogłosić kolejny jeszcze we wrześniu.

 

- Park, a co za tym idzie, także fontanna, wszedł w program rewitalizacji Ostrowca Świętokrzyskiego.To symbole naszego osiedla. Mieszkańcy, zarówno ci najmłodsi, jak i starsi, bardzo czekają na ich remont. Z parkiem wiąże się wiele wspomnień. Był pomysł, żeby remont fontanny zgłosić w projekcie budżetu obywatelskiego, gdyż mieszkańcy wielokrotnie przychodzili do mnie z tym problemem. Pomimo że dwa przetargi nie wyłoniły wykonawcy, wszyscy jesteśmy dobrej myśli, że znajdzie się firma, która podejmie się tych prac budowlanych. Czekamy, aż fontanna znowu wytryśnie- powiedział przewodniczący Rady Osiedla "Spółdzielców', radny Rady Miasta Aron Pietruszka.

Szacowany koszt remontu to około 500 tys. zł. Środki na jego przeprowadzenie pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

mika


Drukuj