Jan Piwnik "Ponury" i Andrzej Biesiada patronami dwóch ostrowieckich ulic

Na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta radni przyjęli uchwałę, zgodnie z którą Jan Piwnik "Ponury" i założyciel firmy Signal Andrzej Biesiada zostali patronami dwóch ostrowieckich ulic.

 

Legendarny dowódca partyzancki Armii Krajowej w Górach Świętokrzyskich i na Nowogrodczyźnie, który chodził do ostrowieckiego gimnazjum imienia Joachima Chreptowicza, został patronem odcinka od zbiegu ulic Jana Samsonowicza i Mostowej, w kierunku wiaduktu nad ulicą Zygmuntówka.

- Jest to dla nas zaszczyt, tym bardziej, że mój stryj był bardzo związany z tą okolicą, urodził się w Janowicach koło Ostrowca, a tu chodził do szkoły, więc był silnie związany z Ostrowcem, gdzie miał wielu kolegów, przyjaciół. Dla mnie jest to wzruszający moment dopełnienia historii jego życia. Nadanie jego imienia ulicy pozwoli godnie uczcić pamięć i uhonorować zasługi dla naszego regionu - powiedziała Teresa Piwnik, córka Józefa Piwnika ps. "Topola", brata Jana Piwnika.

Nadanie imienia Jana Piwnika "Ponurego" jednej z ostrowieckich ulic było inicjatywą członków Klubu Gazety Polskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz stowarzyszenia "Nasz Ostrowiec", którzy dwa lata temu złożyli w Urzędzie Miasta stosowne pismo w tej sprawie.

Z kolei wybudowana przez kilkoma tygodniami droga wewnętrzna, łącząca się z ulicą Jana Kilińskiego, otrzymała nazwę Andrzeja Biesiady, ostrowieckiego przedsiębiorcy i filantropa, który w tym rejonie sukcesywnie nabywał grunty pod nowe inwestycje, w tym swoją największą inwestycję - Centrum Logistyczne. - Dziękujemy panu prezydentowi za to, że docenia ostrowieckich przedsiębiorców, którzy są głównym filarem rozwoju miasta. To właśnie przedsiębiorcy dają pracę mieszkańcom Ostrowca i wspierają lokalne instytucje i wydarzenia. Jako prezes firmy Signal założonej przez mojego tatę, deklaruję, że będziemy nadal wspierać nasze rodzinne miasto. - powiedział Piotr Biesiada. Założyciel firmy Signal, która eksportuje swoje produkty do wielu państw Europy, zmarł w ubiegłym roku.

Mika


Drukuj