Gmina finansuje prestiżowe certyfikaty językowe

Już po raz trzeci ostrowieccy gimnazjaliści mogli zdać, a tym samym uzyskać uznawane na całym świecie certyfikaty z języka angielskiego, francuskiego i niemieckiego. Ponad dwustu uczniów ostrowieckich szkół odebrało w ubiegły wtorek w sali Centrum Kształcenia Ustawicznego certyfikaty, które w całości zostały sfinansowane przez gminę Ostrowiec, która jako jedyna w Polsce finansuje takie przedsięwzięcie.

 

- Edukacja to najlepsza inwestycja na przyszłość. Uczniowie mogą zdobywać certyfikaty z wiodących języków obcych. Certyfikat na poziomie B2 to jest certyfikat, którym powinni się posługiwać absolwenci wyższych uczelni, a my możemy pochwalić się naszymi uczniami, którzy takie certyfikaty otrzymali. Mamy zdolną młodzież i doskonałych nauczycieli, którzy potrafią zaszczepić pasję do nauki języków obcych. Certyfikaty otwierają drzwi do różnych instytucji w Polsce, Europie i na świecie. Pozwalają na pracę w korporacjach. Te certyfikaty są uznawane przez wiele uczelni oraz instytucji na całym świecie. Stanowią przepustkę na wyższe studia. Jest to dokument, który zostaje na całe życie. Znajomość języków obcych to już nie hobby, ale konieczność. Znajomość języka obcego przydaje się w życiu codziennym. Jeżeli dane mi będzie, że nadal będę pracował w samorządzie to certyfikaty zostaną na pewno utrzymane. Chciałbym, aby w przyszłym roku możliwość uzyskania certyfikatów mieli również uczniowie klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej - powiedział prezydent miasta Jarosław Górczyński.

Egzaminy są zdawane w Ostrowcu, dzięki czemu więcej uczniów ma możliwość ich uzyskania, a rodzice ponoszą w związku z tym mniejsze koszty. - Przygotowywaliśmy się z naszą nauczycielką około trzy miesiące, korzystaliśmy z różnych podręczników do nauki języka angielskiego, dużo też rozmawialiśmy po angielsku. Cieszę się, że mogłam zdobyć ten certyfikat, mam już podstawy do kolejnego poziomu certyfikatu z angielskiego. Poza tym łatwiej będzie mi znaleźć pracę, to dobry krok w stronę mojej przyszłości - powiedziała Weronika Ogórek, uczennica Publicznego Gimnazjum nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

- Ostrowiec językami stoi, macie piękny projekt i, co godne podziwu, nie jest to jednorazowa akcja. Nie jest to też inicjatywa zarezerwowana dla najlepszych uczniów, ale dla każdego, kto chce nad sobą pracować. Jeśli certyfikat nie przyda się na uczelni, na pewno wzbogaci CV - powiedziała Maria Kukla -Dąda z City College, Autoryzowanego Centrum Egzaminacyjnego Cambridge w Radomiu.

Cambridge English to egzamin najbardziej prestiżowy, uznawany przez ponad 20 tysięcy instytucji na całym świecie, w tym przez renomowane uczelnie wyższe. Oprócz radomskiego centrum certyfikaty są przyznawane przez lubelskie stowarzyszenie Alliance Française, natomiast Instytut Goethego w Krakowie przyznaje certyfikaty z języka niemieckiego.

Mika


Drukuj