Powstaną kolejne mieszkania socjalne

Na ulicy Parkowej w Ostrowcu Świętokrzyskim powstanie kolejny blok socjalny. W budynku będzie 18 nowych mieszkań, z których 12 będzie jednopokojowych, a 6 dwupokojowych. Ponadto w planach ostrowieckiego magistratu jest adaptacja budynku przy ulicy Osadowej również pod lokale socjalne.

 

- Przymierzamy się do kolejnych inwestycji w mieszkania komunalne i socjalne. Blok przy ulicy Osadowej jest po części zabytkowy, pamięta czasy cukrowni Częstocice. Udało nam się pozyskać środki zewnętrzne z funduszy europejskich, w ramach których chcemy wykonać nasz projekt. Mamy również zabezpieczone środki w budżecie na tę inwestycję. Te mieszkania socjalne będą przeznaczone w pierwszej kolejności dla tych osób, które regularnie opłacają czynsz i wywiązują się ze swoich obowiązków wobec zarządców nieruchomości, czyli wobec Zakładu Usług Miejskich, który zarządza nieruchomościami należącymi do gminy Ostrowiec. Ci mieszkańcy, którzy mają mieszkania o niższym standardzie, niejednokrotnie z piecami bądź ze starą instalacją, będą mieli jako pierwsi zaproponowaną przeprowadzkę do tych nowych lokali - powiedział prezydent Jarosław Górczyński.

Przetarg rozstrzygnięty pod koniec września na budowę bloku przy ulicy Parkowej wyłonił jego wykonawcę, będzie to Ostrowiecki Kombinat Budowlany. Tomasz Marcinkowski, prezes ostrowieckiego Kombinatu Budowlanego zapowiedział, że standard mieszkań przy ulicy Parkowej będzie identyczny z tym przy ulicy Osadowej. - Będzie to pełne wykończenie, tynki, malowanie i posadzki w pokojach i kuchniach. Kuchnie będą wyposażone w kuchenkę gazową, pełny zestaw węzła sanitarnego, czyli będzie możliwość natychmiastowego wprowadzenia mebli i zamieszkania. Każde mieszkanie będzie miało swój piec gazowy do podgrzania wody oraz do centralnego ogrzewania, czyli rozliczanie będzie indywidualne.

Inwestycja przy ulicy Parkowej to koszt ponad 3mln złotych, z czego 30% miasto pozyskało z dofinansowania Banku Gospodarstwa Krajowego.

Gmina Ostrowiec posiada 396 budynków socjalnych. Obecnie 310 wniosków czeka na rozpatrzenie o przydział mieszkania socjalnego i komunalnego.

Mika


Drukuj