Rozpoczęto przebudowę fontanny w parku osiedla Spółdzielców

Ruszyły prace nad przebudową fontanny w parku osiedla Spółdzielców. Ostrowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa wyłoniła wykonawcę prac, który dokona renowacji fontanny i jej struktury technicznej, zostanie również położona kostka granitowa w alejkach i odnowiona zieleń.

- Wykonawca został wyłoniony dopiero po ogłoszeniu trzeciego przetargu. Jest nim firma ze Śląska, która rozebrała już starą fontannę i przystąpiła do budowy nowej. Zostanie wykonane nowe przyłącze wodociągowe oraz komora techniczna. Płyta fontanny będzie w kształcie kwadratu o wymiarach 10m na 10m i wykonana zostanie z płyt granitowych. Dziewięć dysz w kształcie okręgu będzie sterowane przez program komputerowy. Wokół fontanny alejki zyskają nową nawierzchnię z kostki granitowej, a bezpośrednie otoczenie fontanny zostanie zagospodarowane zielenią - powiedział Marek Zaręba, prezes Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Mieszkańcy osiedla są zadowoleni z inwestycji. Pani Joanna Grudzień powiedziała, że nie wyobraża sobie parku bez fontanny. - Fontanna, odkąd pamiętam, zawsze była w naszym parku. Tu się wychowałam, tu się bawiłam jako dziecko i cieszę się, że teraz moje dzieci będą mogły tu przychodzić i cieszyć się z nowej fontanny. Mamy bardzo ładny plac zabaw, a odnowiona fontanna będzie uzupełnieniem naszego pięknego osiedlowego parku.

Zakończenie prac nad przebudową fontanny przewidziano na 15 grudnia.

Mika


Drukuj