Supernowoczesne boisko przy PSP nr 14

Powstało supernowoczesne, na miarę XXI wieku, boisko wielofunkcyjne przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na boisku, na którym została położona specjalna nawierzchnia, będzie można grać w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i tenisa ziemnego.

 

Podczas uroczystego otwarcia obiektu prezydent miasta Jarosław Górczyński podkreślił, że należy dbać o uczniów, również pod względem ich rozwoju fizycznego, w myśl zasady "w zdrowym ciele, zdrowy duch". - O naszych uczniów dbamy na bieżąco, stwarzając im możliwość rozwoju zarówno fizycznego, jak i intelektualnego. Kolejne boisko, które będziemy budować, powstanie przy PSP nr 4. Szkoły zostaną też doposażone w laptopy, mikroskopy i inne nowoczesne pomoce dydaktyczne jak np. tablice interaktywne. Przypomnę, że organizujemy między innymi egzaminy na certyfikaty językowe z korzyścią dla uczniów, rodziców i dziadków, dla których wnuki są powodem do dumy.

W dniu uroczystego otwarcia został rozegrany pierwszy mecz w piłkę nożną. Grali uczniowie klas piątych, którzy bardzo chwalili sobie porządną nawierzchnię poliuretanową.

- Mamy doskonałą bieżnię, ale do tej pory brakowało nam boiska, o którym marzyliśmy. Z boiska będą korzystać nasi uczniowie w czasie zajęć z wychowania fizycznego oraz mieszkańcy okolicznych osiedli w godzinach, w których czynna jest szkoła czyli do 21. Boisko jest doskonale oświetlone i monitorowane- powiedziała dyrektor PSP nr 14 Katarzyna Goworek.

Boisko wielofunkcyjne ma wymiary 26x44m i jest wyposażone w bramki, siatki, słupki, kosze oraz piłkochwyty o wysokości 8 m. Ponadto posiada 3 furtki wejściowe, bramę techniczną, ławki, kosze na śmieci, stojak na rowery, a na oświetlenie, wykonane w technologii LED, składa się 6 masztów oświetleniowych.

Mika


Drukuj