Ostrowieckie ulice z nową nawierzchnią

Idą do przodu remonty ostrowieckich ulic. Tym razem nową nawierzchnię asfaltową o długości 380 metrów położono na ulicy Bursztynowej. Asfalt kładziony jest jeszcze na ulicach Bławatnej i Browarnej. Jak podkreśla prezydent miasta Jarosław Górczyński, pogoda sprzyja tego typu pracom.

- Te trzy ulice są robione w dobrym okresie inwestycyjnym. Zrobimy podsumowanie prac, gdy wykonawca nawierzchni, Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, wygasi otaczarnię i zajmie się pracami zimowymi i odśnieżaniem. Obecnie, póki pogoda sprzyja, zajmujemy się asfaltowaniem tam, gdzie jest takie zapotrzebowanie i tam, gdzie jest taka możliwość pod kątem technicznym.

- Jest to jedna z wielu dróg przeznaczonych do remontu, mamy w planie kolejne. Jeżeli tylko warunki atmosferyczne pozwolą na wykonywanie robót budowlanych, będą one wykonane. - powiedział Artur Majcher, zastępca naczelnika wydziału infrastruktury komunalnej ostrowieckiego Urzędu Miasta.

Remont ulicy Bursztynowej to 75 tys. zł., z kolei koszt inwestycji na ulicy Browarnej to 27 tysięcy zł. Przez minione cztery lata gmina Urząd Miasta wyasfaltował ponad 20km ostrowieckich dróg, nie tylko tych kluczowych, ale także mniejszych, bardzo ważnych dla lokalnych społeczności.

mch


Drukuj