Miliony dla MPK

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Ostrowcu Św. dostanie ponad 20 mln złotych na budowę nowej bazy oraz zakup dziesięciu autobusów.

 

Gmina Ostrowiec Św. może pochwalić się kolejnym sukcesem w pozyskiwaniu środków unijnych. Tym razem pula znaczącego wsparcia z RPO trafi do MPK, na realizację projektu "Ekologiczny transport miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim".

- Dotacja unijna zostanie wykorzystana na dwa bardzo ważne zadania. Pierwsze z nich to budowa nowej bazy, drugie to zakup autobusów- informuje Stanisław Choinka, dyrektor do spraw technicznych w Miejskich Przedsiębiorstwie Komunikacji w Ostrowcu Św.

Obecna baza miejskiego przewoźnika znajduje się przy alei Jana Pawła II. To bardzo atrakcyjna lokalizacja, w centrum dwóch dużych osieli mieszkaniowych. O tym, że warto pomyśleć o nowej siedzibie, na obrzeżach miasta, mówiło się od jakiegoś czasu. Teraz staje się to bardzo realne.

- Nowa baza zostanie zlokalizowana przy ulicy Samsonowicza. Gmina ma tam swoje tereny. Dla lepszej komunikacji zostanie wybudowane rondo u zbiegu ulic Samsonowicza i 11 Listopada- dodaje S. Choinka.

Unijne wsparcie będzie również wykorzystane na zakup dziesięciu nowych autobusów.

G. Soboń


Drukuj