W Rosochach zabawa na 102

Społeczność Rosoch i pobliskich miejscowości wspaniale się bawiła podczas ubiegłoniedzielnego pikniku rodzinnego zorganizowanego przez Opatowskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Oświaty. Były gry, zabawy, pląsy, konkursy z nagrodami, zjeżdżalnia dla dzieci, pokaz ratownictwa poszkodowanych w wypadkach drogowych.

 

Pogoda dopisała, społeczność też, a przygotowane atrakcje zachęcały do wspólnej zabawy. - Piknik rodzinny zorganizowaliśmy, aby w niedzielne popołudnie nasza społeczność mogła się spotkać- mówiła Barbara Kasińska z Opatowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Oświaty.- By przy jednym stoliku, na jednej ławce porozmawiać, pośmiać się, cieszyć się chwilą, wymienić poglądy.

B. Kasińska podziękowała Kołu Gospodyń Wiejskich z Rosoch za pomoc i współpracę. - To są prawdziwe gospodynie. Na nie można zawsze liczyć - mówiła Kasińska, przekazując KGW czek na 400 zł. Taką samą kwotą organizatorzy pikniku wsparli wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży z parafii Ptkanów. Czek odebrał ks. Leszek Zajezierski, proboszcz parafii w Ptkanowie. Finansowo wyjazd i KGW wsparł Józef Komisarek z Lipowej.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz proboszcz Ptkanowa podziękowali za finansową pomoc.

Uczestnicy zajadali się kiełbaskami, watą cukrową, popcornem i specjalnie na tę okazję przygotowanym przez Barbarę Kasińską bigosem. Dzieci oblegały zjeżdżalnię i urządzenia do zabawy. Dorośli musieli się wykazać w konkursach wiedzą i sprawnością fizyczną. W konkursie "slalom z jajkiem na łyżce" rywalizowali m. in. Bogusław Włodarczyk, zawieszony starosta opatowski, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku. - Szanowni Państwo, drodzy przyjaciele - mówił B. Włodarczyk.- Pozwalam sobie zwrócić się do was tymi słowami, bo wszyscy, którzy dziś się bawią w Rosochach, są przyjaciółmi Barbary Kasińskiej. Lubię do was przyjeżdżać, bo jesteście ludźmi pracowitymi i uczciwymi. Cieszę się, że tak dużo z was skorzystało z zaproszenia. Zabawy do samego rana życzę w imieniu swoim własnym, samorządu powiatowego i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Uczestnikom podobał się pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu ratowników Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i strażaków z OSP Rosochy. Strażacy za pomocą sprzętu hydraulicznego wydobyli poszkodowanego w wypadku samochodowym. Auto do pocięcia dostarczył Janusz Długosz - Autokasacja Strzyżowice.

Sporym zainteresowaniem cieszył się konkurs wiedzy z ratownictwa medycznego. Oprócz zabawy była też edukacja. Policjanci z KPP w Opatowie wygłosili pogadankę o bezpieczeństwie w czasie dobiegających końca wakacji. Mundurowi rozdali dzieciakom elementy odblaskowe, a organizatorzy - słodycze.

O gastronomię zadbał "Bar u Reni" Sławomira Masternaka, a oprawę muzyczną profesjonalnie zapewnił zespół Fama.

(JAZ)

 


Drukuj