W Opatowie będzie kolejne boisko wielofunkcyjne

Dobiega końca montaż wyposażenia boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół nr 1 w Opatowie. Zupełną nowością będzie street workout, siłownia na powietrzu.

 

- Jest to chyba największe boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią - mówi Waldemar Domagała, nauczyciel wychowania fizycznego w ZS nr 1, trener piłki nożnej w KSZO Ostrowiec. Jego rozmiary to 45 na 26 metrów. Na płycie jest boisko do piłki ręcznej, nożnej, dwa boiska do piłki koszykowej, tyleż samo do siatkowej i jedno do tenisa ziemnego.

Boisko będzie ogrodzone i oświetlone, co umożliwi korzystanie z niego w godzinach wieczornych. Jest to o tyle istotne, bo przy tej szkole funkcjonuje internat i jego mieszkańcy będą mogli poćwiczyć np. po kolacji.

Zupełną nowością w Opatowie jest zewnętrzna siłownia z nietypowymi urządzeniami do ćwiczeń.

- W powiecie takiej jak my siłowni zewnętrznej nie ma. Jest kilka w województwie. Fachowo nazywa się to street workout. Na tych przyrządach można wykonywać bardzo fajne ćwiczenia. Dawno temu takie ćwiczenia młodzi ludzie wykonywali na przyblokowych i przydomowych trzepakach- mówi W. Domagała.

Zadanie jest realizowane w ramach kilkumilionowego projektu modernizującego bazę opatowskiej szkoły "na górce".

(JAZ)


Drukuj