Zmiany w Starostwie Powiatowym w Opatowie

Już niedługo biuro podawcze (kancelaria) będzie mieściło się na parterze budynku starostwa tuż za kasą Banku Spółdzielczego. Również w tym samym miejscu znajdzie się główna informacja starostwa. Osoby, które zechcą dowiedzieć się na przykład, na którym piętrze znajduje się konkretny wydział, zapytają o to pracowników informacji. Osoby chcące złożyć dokument również zrobią to w tym samym miejscu.

 

Z kolei punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej, mieszczący się w tak zwanym kiosku przy wejściu na klatkę schodową, zostanie zlokalizowany na pierwszym piętrze, w pokoju kancelarii.

Nowością będzie punkt informacyjny programu "Czyste powietrze", realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Punkt obsłuży prawdopodobnie trzy powiaty i zostanie zlokalizowany w kiosku zajmowanym wcześniej przez prawników z darmowej pomocy prawnej.

- Chcemy w ten sposób realizować idee urzędu przyjaznego mieszkańcom powiatu opatowskiego - mówi Tomasz Staniek, starosta opatowski. - Informacja i biuro podawcze, czyli miejsca pierwszego kontaktu mieszkańca z urzędem powinny być dostępne zaraz po wejściu do budynku - dodaje starosta.

(MLE)


Drukuj