Wiadomosci Swietokrzyskie logo

Powiat Ostrowiecki

Wojsko zawita do Ostrowca

W piątek został podpisany akt notarialny, na mocy którego zostanie przekazana darowizna nieruchomości powiatowej przy ul. Antoniego Hedy "Szarego" na rzecz Skarbu Państwa. Działka wraz z budynkiem zostanie oddana w trwały zarząd na rzecz Rejonowego Zarządu Infrastruktury, który w imieniu Ministra Obrony Narodowej docelowo będzie zarządzał. Oznacza to, że wojsko, które zamierza utworzyć tam batalion Wojsk Obrony Terytorialnej, już może rozpocząć w budynkach po dawnej szkole konieczne remonty.

Jesień w powiecie z profilaktyką

Starostwo powiatowe planuje zorganizować szereg akcji profilaktyczno-edukacyjnych. Spotkania i badania będą się odbywać pod wspólnym tytułem "Jesień z profilaktyką".

Waśniowscy artyści na Festiwalu Chleba

Delegacja gminy Waśniów uczestniczyła w Festiwalu Chleba w Mińsku Mazowieckim. Dzięki pomocy organizacyjnej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Waśniowie oraz wsparciu wójta gminy Krzysztofa Gajewskiego w tym przepięknym wydarzeniu, odbywającym się po raz 14., wzięły udział grupa "Sami Swoi" oraz zespół "Przedwiośnie" z Jeżowa.

W Kunowie na sesji jak w Sejmie

Sesje Rady Miejskiej w Kunowie będą już nie tylko nagrywane. Każdy radny otrzyma tablet, a mieszkańcy bez wychodzenia z domu będą mogli śledzić obrady.

Nowoczesny ośrodek zdrowia w Waśniowie

W Waśniowie uroczyście otwarto ośrodek zdrowia. Obecnie jest to bardzo nowoczesny obiekt, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, z nowym wyposażeniem i aparaturą medyczną.

Nowe poradnie w szpitalu

Starostwo Powiatowe w Ostrowu Św. wystąpiło do Narodowego Funduszu Zdrowia z wnioskiem o dotacje na utworzenie kilku poradni specjalistycznych. Niewykluczone, że część z nich będzie zlokalizowanych w budynku spółki Carint, który sąsiaduje ze szpitalem.

Nowa dyrektor w Sarnówku

Pod koniec roku szkolnego został ogłoszony konkurs na dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w Sarnówku. Komisja jednogłośnie wybrała na to stanowisko Małgorzatę Dudę, nauczyciela Publicznego Gimnazjum w Szewnie.

Pierwszy dzwonek ze starostą

Ponad 3200 uczniów rozpoczęło nowy rok w szkołach ponadgimnazjalnych. Powiatowa inauguracja miała miejsce w I LO im Stanisława Staszica w Ostrowcu Św.

Beata Kobiałka kandydatem na burmistrza Kunowa

"KUNOWemu" to hasło wyborcze komitetu wyborczego Beaty Kobiałki, która będzie się ubiegać o urząd burmistrza Kunowa w nadchodzących wyborach samorządowych. Program wyborczy kandydatki na burmistrza zawiera wiele inicjatyw, które mają na celu poprawę życia mieszkańców gminy i które uwzględniają ich postulaty.

Starzy-nowi dyrektorzy w THM i Chreptowiczu

Dyrektorzy Sławomir Miszczuk i Czesław Golis będę kierowali szkołami ponadgimnazjalnymi przez kolejny rok.

Krzemionki w drodze do UNESCO

Aktualnie działania dyrekcji Muzeum Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Starostwa Powiatowego koncentrują się na przygotowaniu Planu Zarządzania do wniosku o wpis na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Reklama

Reklama


Reklama