Bałtów świętował

Na bałtowskiej Okręglicy świętowali pszczelarze. Ostatni dzień XI Świętokrzyskiego Święta Pszczoły upłynął pod znakiem dożynek.

 

Uroczystość rozpoczęła msza w kościele parafialnym w Bałtowie, na której został poświęcony dożynkowy chleb oraz wieńce wykonane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Podczas uroczystości poświęcono także odnowiony sztandar Koła Pszczelarzy w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Następnie barwny korowód prowadzony przez orkiestrę dętą przemaszerował na Okręglicę. Tam starostowie dożynek- Grażyna Gąsior i Kazimierz Kałuża -przekazali wójtowi Andrzejowi Jabłońskiemu symboliczny bochenek chleba i miód.

- Jestem pełen szacunku i zrozumienia dla trudu rolniczej pracy i zapewniam, że będę sprawiedliwie dzielił dobrodziejstwa gminy- powiedział wójt Bałtowa.

Z okazji jubileuszu został również wybity specjalny medal na 80-lecie Koła.

Podczas obchodów uhonorowano laureatów konkursu "Piękna i bezpieczna zagroda -przyjazną środowisku". Nagrody otrzymali: Agnieszka i Grzegorz Kitowie, Wioletta i Edmund Krakowiakowie, Katarzyna i Mirosław Świątkowie.

Nie zabrakło tradycyjnych elementów dożynkowego święta, jak prezentacja wieńców wykonanych przez wszystkie sołectwa oraz ich obśpiewanie przez panie z KGW.

GS


Drukuj