Pierwszy dzwonek ze starostą

Ponad 3200 uczniów rozpoczęło nowy rok w szkołach ponadgimnazjalnych. Powiatowa inauguracja miała miejsce w I LO im Stanisława Staszica w Ostrowcu Św.

 

W I LO im. Staszica w tym roku szkolnym 2018/2019 uczyć się będzie 339 uczniów w 12 oddziałach. Właśnie to ta placówka została wybrana na gospodarza powiatowej inauguracji roku szkolnego, a gośćmi młodzieży i grona pedagogicznego byli między innymi starosta Zbigniew Duda, przewodnicząca Komisji Oświaty w Radzie Powiatu Agata Adamek oraz radni powiatowi- Renata Ślusarz Magiera, Mariusz Wesołowski i Jarosław Czarnecki.

- Nowy rok to nowe wyzwania. Jestem przekonany, że w murach tej szkoły spędzicie wiele wspaniałych chwil. Praca z tak dobrymi nauczycielami pozwoli wam nie tylko posiąść wiedzę, którą wykorzystacie w dalszym życiu. Liceum to również miejsce na zdobywanie nowych przyjaźni, doświadczeń życiowych- mówił do uczniów starosta Zbigniew Duda.- Szczególne życzenia składam uczniom, którzy rozpoczynają naukę w tej szkole z pięknymi tradycjami. Wierzę, że dokonany przez was wybór jest trafny.

Również dyrektor placówki Dariusz Kaszuba zwrócił się w tym ważnym dniu do młodzieży szkolnej.

- Przypadł wam w udziale zaszczyt uczenia się w liceum, które na trwałe wpisało się w tradycje naszego miasta i regionu. Jesteśmy najstarszą w mieście i jedną z najstarszych w województwie świętokrzyskim działającą bez przerwy szkołą średnią, wysoko ocenianą w rankingach. Kształcenie na najwyższym poziomie to chlubna tradycja i współczesność Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica. Szkoła była i jest kuźnią talentów humanistycznych odnajdywanych w klasach o różnych profilach nauczania, otoczonych opieką nauczycieli z ogromnym dorobkiem zawodowym. Rozbudzamy w naszej młodzieży ciekawość ludzi i świata, przeżycia intelektualnej przygody na każdej lekcji- podkreślił dyrektor Kaszuba.

Szkoła mocno współpracuje z UJK w Kielcach i UMCS w Lublinie, co przynosi sukcesy na Olimpiadach Literatury i Języka Polskiego. Połączenie pasji i nauki dało w roku szkolnym 2017/2018 wymierne efekty w postaci bardzo dobrych wyników w Międzynarodowym Konkursie na temat "Świętujmy razem Prawa Człowieka", w Strasburgu uczniowie "Staszica" zajęli I miejsce w kategorii licea i zostali mianowani Ambasadorami Praw Człowieka. Dzięki kontynuowanej od 1992 roku wymianie polsko- niemieckiej z zaprzyjaźnioną szkołą w Spardorfie, jako jedyna szkoła średnia w Ostrowcu Św. zapewnia młodzieży systematyczny kontakt z żywym językiem niemieckim. Klasa objęta patronat Uniwersytetu Warszawskiego - Wydział Biologii, umożliwia uczniom uczestniczenie w wykładach i zajęciach prowadzonych przez pracowników naukowych.

GS


Drukuj