Aktywni seniorzy mieli kongres

Ponad 300 osób uczestniczyło w I Kongresie Seniorów Powiatu Ostrowieckiego. Ta ciekawa inicjatywa została zorganizowane wspólnie przez Starostwo Powiatowe oraz Uniwersytet III Wieku przy WSBiP.

 

Goście zgodnie podkreślali, że jest to wydarzenie wyjątkowe w skali regionu, które ma na celu integrować środowiska seniorskie z terenu miasta i powiatu. Seniorzy z powiatu ostrowieckiego są bardzo aktywni. Uczestniczą w wykładach Uniwersytetu III Wieku, mamy stowarzyszenia kobiet aktywnych, wreszcie koła gospodyń wiejskich. Ich działalność z pewnością aktywizuje lokalne środowiska.

- Od lat wsłuchujemy się w potrzeby seniorów. Starostwo Powiatowe organizuje spotkania, akcje profilaktyczne skierowane do tej grupy czy wreszcie Szkołę Zdrowego Stylu Życia. Jestem przekonany, że Kongres Seniorów Powiatu Ostrowieckiego zostanie powtórzony za rok. To właśnie środowisko skupione wokół Uniwersytetu III Wieku wyszło z taką inicjatywą. My uznaliśmy, że jest ona bardzo ciekawa i wspólnie przygotowaliśmy spotkanie- powiedział starosta Zbigniew Duda.

Z zaproszenia skorzystało ponad 300 osób. Sala w THM była wypełniona po brzegi.

- W tym roku postanowiliśmy, że będziemy rozmawiać o zdrowiu. Dlatego zaprosiliśmy wielu cenionych specjalistów, którzy będą dyskutować właśnie o tej najcenniejszej rzeczy w życiu. Wiemy, że chcecie dbać o zdrowie oraz poszerzać swoją wiedzę na temat profilaktyki wielu chorób, które dotykają coraz więcej osób. Co cieszy, że osoby w jesieni życia są tak aktywne, świadome- przyznał starosta Zbigniew Duda.

Poza ciekawymi wykładami na seniorów czekała niespodzianka- koncert zespołu "Siostry Jeremiasza" i poczęstunek.

GS


Drukuj