Rozwój gminy Ćmielów

Gmina Ćmielów ma nowego burmistrza. Po raz pierwszy w historii stery przejęła kobieta. W ubiegłym tygodniu Joanna Suska złożyła ślubowanie.

 

Inauguracyjną sesję Rady Miejskiej w Ćmielowie otworzył radny senior- Józef Nowak. Następnie Dorota Małek- przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej wręczyła radnym zaświadczenia o wyborze, a ci złożyli ślubowanie. Tym samym oficjalnie rozpoczęła się nowa kadencja samorządowa w gminie Ćmielów.

Przez kolejne pięć lat we władzach gminy zasiadają: Katarzyna Nikodem, Ewelina Otolińska, Dariusz Maruszczak, Jerzy Sykała, Michał Szczęsny, Józef Nowak, Zbigniew Kolasa, Piotr Małek, Halina Wójtowicz, Wioletta Perczak, Krystyna Zdonek, Jacek Bryła, Ewelina Cieślikowska, Piotr Paszyński, Andrzej Bonarek.

Rada ze swojego grona na przewodniczącego wybrała Krystynę Zdonek, a zastępcą został Piotr Małek.

Ślubowanie złożyła również nowa burmistrz Joanna Suska. W wyborach samorządowych pokonała dwóch kontrkandydatów. To pierwsza w historii gminy kobieta na tym stanowisku.

- Mamy pięć lat, aby wspólnie z Radą Miejską zrealizować mój program, który wybrali mieszkańcy. Oczywiście będzie to uzależnione od finansów. Wychodzę z założenia, że współpraca popłaca. To, że mamy w naszej Radzie Miejskiej radnych z aż sześciu komitetów, to współpraca będzie potrzeba. Na to liczę i stawiam. Przyświeca nam jeden cel - dbałość o dobro mieszkańców i rozwój gminy Ćmielów- powiedziała burmistrz Joanna Suska.

GS


Drukuj