Nowa szkoła w Bodzechowie na mikołaja

Uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół w Bodzechowie im. Walentego Stefańskiego na mikołaja dostali wspaniały prezent. Po ponad roku zakończono gruntowy remont budynku i uroczyście oddano do użytku.

 

Do Zespołu Szkół w Bodzechowie uczęszcza 246 uczniów. W murach placówki mieści się również niepubliczne przedszkole "Jaś i Małgosia".

Jeszcze w ubiegłej kadencji wójt Jerzy Murzyn wspólnie z radą podjął decyzję, że konieczny jest gruntowny remont obiektu.

- Bardzo się cieszę, że ten obiekt powstał. Co prawda trochę czasowo zostało to przesunięte, bowiem wykonawca miał problemy z pracownikami, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Na odsetkach zarobiliśmy 200 tysięcy złotych, za co wyposażymy szkołę. Uważam więc, że finał jest pozytywny- ocenił wójt Jerzy Murzyn.

Prace trwały ponad rok i kosztowały 4,3 mln złotych. Około 2,7 mln złotych gmina otrzymała z Regionalnego Programu Operacyjnego. Zakres remontu był bardzo szeroki. Wykonano rozbudowę, przebudowę i nadbudowę części budynku. Docieplone zostały ściany zewnętrzne, dach, położono nową więźbę dachowa. Całkowicie została wymieniona stolarka okienna i drzwiowa, we wszystkich pomieszczeniach są nowe podłogi. W niektórych klasach są sufity podwieszane. Oświetlenie w łazienkach na fotokomórkę, a z pewnością uczniów cieszy przestronny i funkcjonalny blok żywieniowy. Nową akustykę zyskała sala gimnastyczna.

- 461 dni temu rozpoczęliśmy remont. Muszę pochwalić uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły za wytrwałość. Chciałbym też podziękować tym, którzy przyczynili się do realizacji tak wspaniałej inwestycji, dzięki której nasze dzieci będą rozwijały się, zdobywały wiedzę i umiejętności w budynku na miarę 21 weku. Nasze dzisiejsze spotkanie nie mogłoby się odbyć bez inicjatywy jednego człowieka, wójta naszej gminy Jerzego Murzyna. Cieszymy się bardzo, że mamy już dostęp do tak wspaniałego budynku- powiedział Konrad Żelazowski, dyrektor szkoły podczas uroczystego otwarcia po remoncie.

W tej ważnej dla uczniów i nauczycieli chwili uczestniczyli starosta Marzena Dębniak, władze gminy na czele z wójtem Jerzym Murzynem, liczna grupa rodziców, w imieniu których głos zabrali przedstawiciele Rady Rodziców.

- Nowoczesne, funkcjonalne i estetyczne wnętrze na pewno sprawi, że nasze dzieci będzie to drugi dom- podziękowali w imieniu rodziców Anna Stępień i Michał Krześniak.

- Gratuluję tak pięknie wyremontowanego budynku. Naprawdę jest za co dziękować wójtowi. Jestem pod wrażeniem tak pięknego i nowoczesnego obiektu. W związku z tym, że dzisiaj jest mikołaj, ze swojej strony chciałam przekazać kosz słodyczy dla dzieci- stwierdziła starosta Marzena Dębniak, która na ręce dyrektora Konrada Żelazowskiego przekazała słodycze dla uczniów.

Mury szkoły poświęcił ksiądz proboszcz Cezary Zybała. A dla uczniów przygotowano jeszcze jedną niespodziankę. Szkołę odwiedziło czterech mikołajów, którzy przywieźli moc słodyczy.

GS


Drukuj