Świąteczne zakupy na kunowskim jarmarku

Imprezę rozpoczęła Strażacka Orkiestra Dęta z Kunowa koncertem bożonarodzeniowych utworów. W tym roku swoje dzieła, zarówno kulinarne, jak i ozdoby świąteczne prezentowały Koło Gospodyń z Boksycki, z Nietuliska Małego, Stowarzyszenie Rozwoju wsi Chocimów, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bukowie i Okolic, Klub Kobiet Kreatywnych z Kunowa, gospodarstwo Rafała i Katarzyny Gierczaków z Małego Jodła, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej z Nietuliska Dużego i działającego "Stowarzyszenia nad Świśliną", Szkoła Podstawowa w Kunowie, twórcy rzeźb Eugeniusz Cierluk i Maciej Nowek, Ilona Dwojak-Nowak z Nietuliska Małego, Anna Wielgus z Rudki.

Gościnnie swoje stoiska wystawiły panie Cecylia Paluch, Martyna Tomaszewska z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Natalia Wrona i Wioletta Chmielewska z Brzóstowej. Na barwnie ozdobionych stołach nie brakowało choinek, bombek, gwiazdek, aniołków, stroików, oraz świątecznych potraw.

Świąteczne zakupy umiliły występy uczniów PSP z Kunowa: Mai Ożdżyńskiej, Zuzi Graczak, Klaudii Major, Patrycji Formela, a także uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janiku: Natalii Bugajskiej i Pauliny Zalewskiej. Wspólne śpiewanie kolęd zainicjowali przedstawiciele zespołów "Kunowianie", "Chocimowianie", "Nietuliszczanie", "Bukowianie" oraz Orkiestra Dęta OSP w Kunowie.

GS


Drukuj