"Baw się z nami" - nowy cykl imprez na Rynku

"Baw się z nami" - czyli gry, zabawy i animacje dla dzieci to inauguracja nowego, weekendowego cyklu wakacyjnych imprez na ostrowieckim Rynku. W sobotnie popołudnie ostrowiecki Rynek tętnił dziecięcymi głosami i gwarem, a to za przyczyną grupy TOJA, która swoją ofertą zabaw i zajęć dla dzieci ściągnęła wielu małych mieszkańców Ostrowca.

 

- Impreza zapowiada się cyklicznie, dziś zaczęliśmy od robienia slimów (klej, persil, pianka do golenia), cieczy nienewtonowskiej (mąka ziemniaczana, woda, barwniki) i bawimy się ciastoliną. Wyszliśmy z inicjatywą kreatywnych zabaw dla dzieci, jak wcześniej wymienione zabawy z ciastoliną (mąka pszenna, sól, olej, kwasek cytrynowy, barwniki), masami plastycznymi i zostaliśmy zaproszeni przez Miejskie Centrum Kultury do zorganizowania takiej imprezy właśnie na Rynku. Trochę miałam wątpliwości natury technicznej, bo nie ma tu łazienki, a zabawy jak widać do najczyściejszych nie należą, ale problem rozwiązaliśmy przy pomocy basenika z wodą, papierowych ręczników, zresztą dzieciom w ogóle nie przeszkadza, że nie ma tu bieżącej wody. Zauważyłam, że dzieciaki uwielbiają się bawić spontanicznie, te zabawy nie mają żadnego przepisu, mogą dowolnie mieszać sobie składniki, eksperymentować i obserwować co z tego wyjdzie, same decydują co chcą zrobić. Jak widać frajda jest niesamowita i najbardziej oblegane są stoiska właśnie z masą plastyczną , ciastoliną i innymi magicznymi składnikami - mówi instruktor Katarzyna Kozińska, prowadząca z dziećmi "magiczne" zajęcia.

- Robimy tutaj "glutki". Robi się je z kleju białego lub przezroczystego, dodaje się pianki do golenia, ale to jest opcjonalnie, żeby było bardziej puszyste, można dodać brokat, cekinki, kulki, a na koniec dodaje się perwol, żeby powstała jednolita masa. "Glutki" robiłam już kilka razy, to jest bardzo fajna zabawa - bardzo profesjonalnie podała mi przepis ekspertka od "glutków", Lena.

Na stoisku obok dla najmłodszych pani Maja Klauzińska prowadziła zajęcia z malowania twarzy, wzory dzieci mogły sobie wybrać z "profesjonalnego" katalogu, nieco dalej unosiły się gigantyczne mydlane bańki, które z ogromną wprawą tworzyło kilka dziewczynek. Pani Maja prowadzi też zabawy uruchamiające wyobraźnię, zajęcia rysunkowe, które pozwoliły już wyłonić prawdziwe talenty plastyczne.

Do dyspozycji najmłodszych był Kącik Zabaw, a w nim zabawy ruchowe, konkurencje sportowe, pokaz baniek mydlanych,zabawy z balonami okrągłymi i długimi, zabawy z chustą. Z kolei Kącik Maluszka oferował tor z piłeczkami,łowienie rybek oraz klocki.

Impreza "Baw się z nami" cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczyły kolejne nadciągające wraz z rodzicami grupki dzieci.

RAS


Drukuj