Dni Zoologii w MEDAXIE

Sobotnie przedpołudnie obfitowało w szereg atrakcji dla wielbicieli czworonogów, a to za sprawą Centrum Ogrodniczego MEDAX w Ostrowcu Świętokrzyskim, które ruszyło ze swoją nową inicjatywą pod nazwą DNI ZOOLOGII. Inicjatywa skierowana jest do wszystkich miłośników zwierząt; małych, dużych, fruwających, pływających i pełzających, starających się być dla nich najlepszymi opiekunami.

 

Jak mówi Zdzisław Mozal, współwłaściciel MEDAXU - coraz więcej osób w Ostrowcu hoduje psy oraz inne zwierzęta i dlatego wpadliśmy na pomysł zorganizowania "Dnia Zoologii".

Podczas tego wydarzenia właściciele nie tylko czworonożnych przyjaciół mogli zaopatrzyć się we wszelkiego rodzaju karmy, oczywiście po fachowych konsultacjach z producentami czy dystrybutorami obecnymi na swoich stoiskach handlowych.

Partnerzy i producenci karm doradzali, polecali najlepszą karmę dla psa i kota. Oprócz żywności dla czworonogow można było nabyć pokarm dla ptaków, gryzoni, rybek i innych małych zwierzątek.

Ponadto na uczestników i odwiedzających czekało wiele dodatkowych atrakcji, m. in. warsztaty i doradztwo - np. pozytywne szkolenie psów. Dzięki zajęciom prowadzonym przez Monikę Grabowiec właściciele psów dowiedzieli się, jak rozwiązywać problemy szkoleniowe bądź jak nauczyć psa określonych zachowań.

Wspólnie ze Schroniskiem dla bezdomnych zwierząt "Janik" realizowano hasło "Adoptuj, nie kupuj". W trakcie imprezy można było z przedstawicielami schroniska i po konsultacji lekarskiej ustalić wszelkie warunki adopcji wybranego zwierzaka i wspomóc schronisko, kupując np. pyszne domowe ciasto. Podczas trwania imprezy zebrano na ten cel około 150 zł. Na imprezie wspólnie ze swoją adoptowaną właśnie ze schroniska pupilką pojawiła się radna Agnieszka Rogalińska, promując adopcję.

W schronisku przebywa około stu psów. Zdjęcia czworonogów, które pojawiają się u nas, są zamieszczane na naszej stronie internetowej. Dużą popularnością cieszą się młode pieski, ale i te starsze znajdują swoich właścicieli. Procedura adopcyjna nie jest skomplikowana - zachęca do adopcji Mariusz Pasternak, wiceprezes ZUO.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje i pokaz ras psów, w tym championów Związku Kynologicznego w Polsce.

- W Ostrowcu zostało zaprezentowanych wiele bardzo ciekawych ras psów. Największą popularnością cieszą się chyba owczarki niemieckie i yorki. To jest wspaniały pomysł, że można adoptować psy ze schroniska. Pies to przede wszystkim przyjaciel - podkreślał Kamil Kozakiewicz, asystent kynologiczny, oceniający czworonogi w różnych kategoriach, m.in na najdłuższy ogonek. Wśród ras psów: cairn terrier, jack russell terrier, czarny terrier rosyjski, mastif tybetański, chart rosyjski borzoj, siberian husky. Byli też czworonożni Mistrz Świata i Mistrz Europy .

Właściciele psów tych ras chętnie dzielili się z każdym wiedzą o psie, jak i odpowiadali na pytania zainteresowanych miłośnikow psów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się trzy potężne "panie" rasy mastif tybetański, o których niezwykle ciekawie opowiadała hodowczyni tej rasy. Dorośli i dzieci uczestniczący w imprezie mogli zaprezentować swojego pupila i opowiedzieć o nim. Każda opowieść była nagrodzona specjalnymi nagrodami.

Dla najmłodszych i nie tylko przygotowano pokaz gadów - były węże zbożowe, agamy brodate i budząca grozę tarantula.

Centrum Ogrodnicze MEDAX w Ostrowcu Świętokrzyskim, rozpoczynając taką akcję, liczy na duże zainteresowanie miłośników zwierząt i rozwój imprezy w kolejnych edycjach.

RAS


Drukuj