Aktywni seniorzy wracają na KSZO

Z końcem sierpnia kończy się etap zajęć na powietrzu w ramach zainicjowanego w styczniu przez prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego cyklu "Aktywny Senior 2018". Trwające 4 miesiące zajęcia w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin spotkały się z fantastycznym odzewem ostrowieckich seniorów.

Nordic Walking, samoobrona, pierwsza pomoc, zespołowe gry towarzyskie, gimnastyka przy muzyce spotkały się z aprobatą seniorów, dostarczyły wielu cennych wskazówek oraz wzmocniły umysły i ciała. Pomimo upałów seniorzy brali udział w zajęciach zawsze z uśmiechem na twarzach i wielkim zaangażowaniem.

Zajęcia na Gutwinie organizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy Straży Miejskiej, Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy, Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego OSTO.

Od września MOSiR zaprasza seniorów do Hali Sportowo - Widowiskowej przy ul. Świętokrzyskiej 11. Zajęcia tradycyjnie będą się odbywać w każdą środę, w godzinach 16-18. We wrześniu tematem zajęć będzie "Gimnastyka przy muzyce", czyli wzmacniające i rozciągające ćwiczenia z elementami tanecznymi. W październiku i listopadzie organizowane będą cieszące się dużym zainteresowaniem zajęcia taneczne, a w grudniu kolejna forma aktywności fizycznej.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w imieniu Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego zaprasza do udziału w bezpłatnych zajęciach wszystkich chętnych seniorów - tych starszych i tych nieco młodszych. Na zajęcia wrześniowe należy zabrać ze sobą wygodny strój i buty sportowe. Dzięki uprzejmości MPK autobus linii nr 1 będzie odjeżdżał spod hali o godz.18.10, a więc tuż po zakończeniu zajęć.

J. Słodkiewicz

1248 Aktywny Senior plakat jesien2018


Drukuj