Ostrowiec mówi STOP dopalaczom!

Na płytach ostrowieckiego rynku odbył się coroczny piknik profilaktyczny organizowany przez Miejskie Centrum Kultury oraz Wydział Edukacji i Spraw Społecznych ostrowieckiego magistratu. Tego typu wydarzenia mają na celu przedstawienie dzieciom i młodzieży niebezpieczeństw związanych z używaniem substancji psychoaktywnych, alkoholu i innych używek niszczących zdrowie psychiczne i fizyczne. Podczas piątkowej imprezy na scenie ostrowieckiego rynku wystąpił wokalista Piotr Plichta z zespołem Poison.

- Miałem duże problemy z uzależnieniem, którego skutki odczuwam do dziś. Z jednej strony żałuję tego wszystkiego, a z drugiej, gdyby nie to, nie mógłbym dziś pomagać młodym ludziom, ponieważ z własnego doświadczenia wiem, do czego mogą doprowadzić używki - powiedział Piotr Plichta. Artysta wspólnie z Leszkiem Korzenieckim (instruktorem terapii uzależnień) poprowadził program artystyczny "Żyj poza klatką". Tworząc spektakl, kierowali się swoimi wieloletnimi doświadczeniami w pracy z młodzieżą, dostosowując program do takiej postaci, aby młodzież mogła wynieść ze spotkania maksimum wiedzy na temat destrukcyjnego wpływu używek na zdrowie. Dodatkową atrakcją wydarzenia były występy młodych ostrowieckich raperów, którzy specjalnie na tę okazję przygotowali autorskie utwory. Wydarzenie zakończył koncert hiphopowego artysty Guziora.

W imprezie brali również udział: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski, Agencja Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o., Komenda Powiatowa Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim, Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża i Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Świętokrzyski, Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Bezrobotnych w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz ostrowiecka Straż Miejska.

mika


Drukuj