Pikniki rodzinne w ostrowieckich placówkach edukacyjnych

W ubiegły piątek Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim zorganizowała dla swoich uczniów i ich rodzin piknik z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Na uczestników spotkania czekało wiele atrakcji.

- Zespół animatorów ze Skarżyska-Kamiennej "Dziecięca kraina szczęścia" zabawiał dzieci swoimi pokazami, zorganizowaliśmy wiele konkursów i konkurencji sportowych, w których każdy miał szansę wygrać upominek. Oprawę muzyczną zapewnił DJ, a czas spędzony na pikniku osłodziły domowe wypieki. Szkółka piłkarska rozegrała mecz z naszą nowo powstałą drużyną składającą się z uczniów klasy 5a. Był również pchli targ, gdzie dzieci wymieniały się lub oddawały swoje rzeczy innym. Nowością w naszej szkole jest program "Aktywny uczeń", który rozpoczął się w właśnie dzisiaj. Dzieci za swoją aktywność na rzecz szkoły, za udział w imprezach okolicznościowych, konkursach, olimpiadach, za uczestniczenie w zajęciach pozalekcyjnych dostają pieczątki. Ten uczeń, który zbierze ich najwięcej, na koniec roku dostanie w nagrodę rower ufundowany przez prezydenta miasta - powiedziała Agnieszka Batóg, która od tego roku jest nowym dyrektorem placówki.

Drużyna harcerska zachęcała do wstąpienia do harcerstwa oraz zaprezentowała procedurę udzielania pierwszej pomocy. - Zorganizowaliśmy konkursy i zabawy, przyjechały do nas różne drużyny harcerskie z całego miasta - powiedział Ksawery Dukielski, uczeń klasy 2a. W pikniku wzięła również udział wiceprezydent miasta Marzena Dębniak.

Tego samego dnia odbył się piknik na terenie Publicznego Przedszkola nr 5, również pełen atrakcji i wspaniałej, rodzinnej atmosfery.

- Nasze spotkanie miało na celu integrację mieszkańców naszego osiedla. Mieliśmy dmuchany zamek, watę cukrową, kiełbaski z grilla, słodkie ciasta, chleb na zakwasie, warsztaty florystyczne i fryzjerskie oraz pokazy wokalno-taneczne dzieci z naszego przedszkola, a także dzieci ze szkoły podstawowej nr 3, z którą współorganizowaliśmy nasze spotkanie, ale inicjatorem wszystkiego była Rada Osiedla Ludwików - zaznaczyła Jolanta Jeruzal, dyrektor przedszkola.

- Współpraca między Radą Osiedla Ludwików oraz przedszkolem nr 5 i szkołą podstawową nr 3 jest duża. W szkole organizujemy Dzień Seniora, Dzień Kobiet, tym razem chcieliśmy, żeby przedszkolaki też zaprezentowały swoje umiejętności. Jest bardzo integracyjnie, a wszystkie poczęstunki przynieśli mieszkańcy naszego osiedla - podkreślił Roman Wieczorek, przewodniczący Rady Osiedla Ludwików.

- Dla mnie jest to wyjątkowe miejsce i wyjątkowe chwile, kiedy mogę spotkać się z sąsiadami. Przedszkole nr 5 to doskonała placówka oświatowa, oferująca wysoką jakość nauczania i opiekę nad dziećmi. Pieniądze, które zostały wydane na remont placówek, to swego rodzaju inwestycja, a najlepszą jest inwestycja w dzieci. Cieszę się, że w zabawie uczestniczyło bardzo dużo osób, a to świadczy o tym, że mieszkańcy naszego miasta lubią takie imprezy - powiedział prezydent miasta Jarosław Górczyński.

- Cieszę się, że nasze osiedle się rozwija, nie jest już takie zaniedbane jak kiedyś, zadziało się wiele dobrego; mamy odnowione obiekty, nie tylko szkołę i przedszkole, ale także Centrum Kształcenia Ustawicznego. Dbamy również o to, żeby było zielono, kwieciście, a wszystko po to, aby coraz lepiej się nam na nim mieszkało - powiedziała Irena Renduda - Dudek, Przewodnicząca Rady Miasta.

O oprawę muzyczną pikniku na osiedlu Ludwików zadbał zespół MasterTeam.

Mika


Drukuj