Pasowanie na przedszkolaka w "Dziewiętnastce"

W Publicznym Przedszkolu nr 19 im Jana Brzechwy uroczyście pasowano najmłodsze dzieci na przedszkolaków. Uroczystość pasowania dzieci z grupy ,,Biedronki" odbyła się w Gospodarstwie Agroturystycznym w Starej Dębowej Woli. Nad wszystkim czuwały wychowawczynie Anna Możeńska i Anna Spustek.

 

Ceremonię pasowania w plenerze rozpoczął niezwykle wzruszający występ dzieci. Następnie maluszki złożyły Przyrzeczenie Przedszkolaka, a dyrektor przedszkola Aneta Stachurska specjalnym "czarodziejskim ołówkiem" dokonała aktu pasowania. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i prezenty, wśród których były kuferki słodkości i kolorowanki. Z kolei rodzice zadbali o słodką oprawę uroczystości, przygotowali na tę okazję smaczny i piękny tort z biedronkami. Dla upamiętnienia tego szczególnego wydarzenia został posadzony mały dąb. Następnie wszyscy zebrani wybrali się na wycieczkę pojazdem konnym po lesie. Wspólne pieczenie kiełbasek i ziemniaków, zabawy integracyjne na placu oraz na dmuchanym zamku dały maluchom wiele radości i zwieńczyły ten niezwykle emocjonujący dla dzieci dzień, który wprowadził ich w przygodę z edukacją.

Z kolei dzieci 3- i 4- letnie z oddziału "Kaczuszki" prowadzonego przez Halinę Zwolińską-Bień przeżyły pasowanie w piątek. Tradycyjnie dyrektor przedszkola powitała wszystkich zebranych, a dzieci przed publicznością zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, muzyczne i taneczne. Mali artyści zostali nagrodzeni przez przybyłych gości - rodziców i dziadków gromkimi oklaskami. W obecności przewodniczącej Rady Miasta Ireny Rendudy - Dudek i wiceprzewodniczącej Joanny Pikus dzieci złożyły uroczyście Przyrzeczenie Przedszkolaka i po pasowaniu zostały przyjęte w poczet społeczności przedszkolnej "Dziewiętnastki". Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i kuferki słodkości. Nie zabrakło również pysznego tortu w kształcie kaczuszki, przygotowanego przez rodziców.

Uroczystość, która pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i maluszkom zintegrować się, pozostanie na długo w pamięci dzieci. Teraz z dumą mogą powiedzieć - Mamo, tato - jestem przedszkolakiem!

Mika


Drukuj